Rusza pogotowie maturalne na Uniwersytecie Opolskim

Anna Grudzka
Anna Grudzka
Wśród naukowców pomagającym maturzystom będzie m.in. prof. Teresa Smolińska, kulturoznawca. Na zdjęciu ze swoimi seminarzystkami:  Sylwią Hennek i  Kaliną Perą.
Wśród naukowców pomagającym maturzystom będzie m.in. prof. Teresa Smolińska, kulturoznawca. Na zdjęciu ze swoimi seminarzystkami: Sylwią Hennek i Kaliną Perą.
Uczelnia pomoże maturzystom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

Ponad dwudziestu specjalistów z najróżniejszych dziedzin: od matematyki, przez chemię, filologię, historię sztuki, a nawet muzykologię to skład ekipy "pogotowia maturalnego", które właśnie zostało powołane na Uniwersytecie Opolskim. Z jego usług będą mogli skorzystać maturzyści z całego województwa. Pomysłodawcą projektu jest Marcin Miga, rzecznik prasowy uniwersytetu.

- Z serwisu można będzie korzystać, wchodząc na stronę uniwersytetu i klikając w odpowiednią zakładkę - mówi Miga. - Tam będzie możliwość zadania konkretnego pytania administratorowi serwisu, który potem skieruje je do odpowiedzialnego za tę dziedzinę pracownika - dodaje.

Wszystkie "korepetycje" mają się odbywać w wirtualnym świecie.

Uniwersyteckich ekspertów można pytać o wszystko.

- Od zadań matematycznych, fizycznych czy chemicznych, po zapytanie, z którego źródła korzystać pisząc pracę albo, który autor książki miał rację. Tak naprawdę to trudno jeszcze określić zakres, w jakim będziemy pomagali. To zależy od samych pytających - mówi Miga. - Na razie założenie jest jedno: czas, który upłynie od momentu zadania pytania, do chwili uzyskania odpowiedzi nie będzie dłuższy niż jeden dzień.

- Oczywiście wszystko zweryfikuje rzeczywistość - mówi Miga.
- Nie oznacza to, że będziemy maturzystom podsuwali gotowe odpowiedzi na pytania. Naszym celem jest raczej wskazanie drogi do rozwiązania problemu - mówi prof. Marek Grochalski, prorektor ds. studentów. - Jeśli ktoś zapyta, jak rozwiązać dane zadanie matematyczne, nie może oczekiwać gotowego rozwiązania, a wskazówkę, jak się z nim obejść - dodaje.

"Pogotowie maturalne" to część większego projektu "Rekrutacja 2010".

- Za jego pośrednictwem można też pytać o sprawy związane ze studiowaniem na naszej uczelni. O to, jakie dokumenty złożyć, co jest potrzebne, aby być zwolnionym z tradycyjnych procedur. Jednym słowem chcemy wyjaśnić wszystkie formalne zawiłości związane z rekrutacją - mówi prorektor.

Do serwisu można się dostać także poprzez stronę www.uni.opole.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska