Ruszył konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego. Kto ma szansę na certyfikat?

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Najlepsze produkty turystyczne na Opolszczyźnie otrzymają Certyfikaty POT, które są gwarantem jakości.
Najlepsze produkty turystyczne na Opolszczyźnie otrzymają Certyfikaty POT, które są gwarantem jakości. pixabay.com
To już XVIII edycja konkursu, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Najlepsze produkty turystyczny otrzymają certyfikat POT, który jest swego rodzaju znakiem jakości.

Spośród zgłoszeń kapituła wyłoni najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów produkty turystyczne w pięciu kategoriach:

Produkt turystyczny - Wydarzenie cykliczne - charakteryzuje się dużą spójnością tematyczną, organizacyjną oraz konkretnym umiejscowieniem w czasie i przestrzeni.

Produkt turystyczny - Pakiet usług turystycznych - Impreza turystyczna - składa się z kilku usług lub usług i rzeczy, oferowanych przez organizatorów turystyki.

Produkt turystyczny - Obiekt charakteryzuje się występowaniem jednej głównej atrakcji (usługi) i dodatkowo kilku usług towarzyszących, skupionych w jednym miejscu, mający z punktu widzenia kartograficznego charakter punktowy.

Produkt turystyczny - Szlak składa się z wielu miejsc lub obiektów związanych z pewną nadrzędną ideą, połączonych ze sobą wytyczoną, zwykle oznakowaną trasą.

Produkt turystyczny - Miejsce - Obszar wewnętrznie złożony zbiór elementów wyróżnionych ze względu na swoją konkretną lokalizację w przestrzeni, charakteryzującą się walorami turystycznymi.

Kandydatów mogą zgłaszać m.in. regionalne i lokalne organizacje turystyczne, samorządy (terytorialne i gospodarcze), instytucje, twórcy produktów turystycznych, stowarzyszenia i fundacje turystyczne czy przedsiębiorcy.

Kandydaci powalczą o Certyfikaty POT, przyznawane w czterech rodzajach: Certyfikat POT, Złoty Certyfikat POT, Certyfikat Internautów oraz Certyfikat Specjalny.

Zgłoszenia można składać za pomocą aplikacji internetowej https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/?id=OPOLSKIE

Termin przyjmowania zgłoszeń do Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej drogą online upływa 31.08.2021 r. Po sprawdzeniu zgodności zgłoszenia z przyjętą definicją produktu turystycznego i po etapie regionalnym, rozpoczyna się etap ogólnopolski. Odbędzie się on w październiku.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska