Rynek kapitałowy dla rozwoju firm

Twoje Finanse
freeimages.com
Fundusze Europejskie 2014–2020 to już ostatni tak duży strumień unijnych pieniędzy, który w najbliższych latach może wpłynąć na skokowy wzrost konkurencyjności i efektywności polskiej gospodarki.

Zbigniew Jagiełło, PKO Bank Polski SA

Fundusze Europejskie 2014–2020 to już ostatni tak duży strumień unijnych pieniędzy, który w najbliższych latach może wpłynąć na skokowy wzrost konkurencyjności i efektywności polskiej gospodarki. Wyposażeni w doświadczenia poprzednich lat chcemy pomóc firmom i samorządom przekuwać dostępne środki w realne projekty zmieniające panoramę naszych miast i regionów.

Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP

Rynek kapitałowy w Polsce potrzebuje impulsu rozwojowego. Potrzebuje nowych instrumentów odpowiadających na współczesne wyzwania. Potrzebuje nowych graczy. Kolejna perspektywa finansowa Unii Europejskiej i związane z nimi środki dostępne dla biznesu i samorządów są doskonałym powodem do dyskusji nad kierunkiem pożądanych zmian.

Tomasz Hanczarek, prezes zarządu Work Service SA

Jedną z największych barier dla wielu wspaniałych polskich przedsiębiorstw na drodze do ekspansji jest przede wszystkim brak kapitału na większy i dynamiczniejszy rozwój. Rynek kapitałowy jest jednym z bardziej efektywnych i bezpiecznych instrumentów służących wspieraniu polskich firm w tych ambitnych planach. Work Service jest modelowym przykładem umiejętnego korzystania z tego źródła w celu rozszerzenia działalności biznesowej na nowe rynki.

dr Iwona Sroka – prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i KDPW CCP

Finansowanie rozwoju firm poprzez rynek kapitałowy jest jednym z najbardziej efektywnych i transparentnych procesów – wiele instytucji tworzących infrastrukturę rynku kapitałowego dba o to, aby zarówno spółki emitujące papiery wartościowe, jak i ich nabywcy czuli się bezpiecznie. To buduje za­ufanie, które jest jednym z najcenniejszych aktywów w biznesie. Grupa KDPW rejestruje i przechowuje papiery wartościowe emitowane przez spółki, a także rozlicza transakcje codziennie zawierane na rynkach GPW. Ponadto GK KDPW spełnia wszystkie międzynarodowe standardy, tym samym gwarantuje bezpieczeństwo rynkowi kapitałowemu i jego uczestnikom.

Dariusz Kacprzyk, prezes BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego ma potencjał i kompetencje, by wesprzeć zarówno przedsiębiorców, jak i samorządy w ich efektywnym wykorzystaniu. BGK będzie udzielał finansowania uzupełniającego do dotacji z funduszy unijnych: czy to na potrzeby wkładu własnego, czy kredytu pomostowego do czasu uzyskania refundacji. W ramach TFI BGK, uruchamiamy Fundusz Infrastruktury Samorządowej i Fundusz Municypalny. Dzięki tym funduszom pomożemy naszym partnerom z sektora JST stworzyć bazę kapitałową do realizacji między innymi projektów unijnych w takich obszarach jak kanalizacja, ciepłownictwo, wodociągi, infrastruktura samorządowa.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska