MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rynek mocno ceni osoby z otwartym umysłem

Studia magisterskie można robić na innym kierunku - mówi Marcin Kuc.
Studia magisterskie można robić na innym kierunku - mówi Marcin Kuc. Fot. Materiały WSB
Marcin Kuc, ekspert z Wyższej Szkoły Bankowej radzi studentom, żeby kontynuowali studia na II stopniu - takie są wymogi rynku - mówi.

Jestem za kontynuowaniem nauki na studiach magisterskich. Jest to podyktowane przede wszystkim wymogami zmieniającego się rynku pracy a także możliwościami pozyskania wiedzy specjalizacyjnej w danym obszarze - kierunku studiów, niekoniecznie pokrewnego z licencjatem - mówi Marcin Kuc.

Jego zdaniem studia magisterskie stanowią możliwość zarówno rozwoju osobistego jak i zawodowego. Zwraca też uwagę, aby wybierając studia magisterskie dobrze przemyśleć swoją decyzję w kontekście potrzeb lokalnego rynku pracy, własnych zainteresowań i pasji a także wymogów formalnych danego zawodu.

- Osobiście uważam, że interdyscyplinarny model rozwoju edukacyjnego jest odpowiedzią na potrzeby oraz dynamizm współczesnego rynku pracy. Wielozadaniowość jest już faktem, dlatego rynek coraz mocniej ceni sobie osoby „z otwartym umysłem”, specjalizujące się w dwóch lub więcej dziedzinach, zmotywowane, kreatywne i przede wszystkim komunikatywne - pracujące w grupie - radzi Kuc.

Doradca podkreśla, że w dzisiejszych czasach inwestowanie w siebie jest najlepszą inwestycją - studia dają taką szansę poprzez możliwość rozwoju swoich zainteresowań, wyboru dodatkowych przedmiotów, drugiego kierunku studiów, wyjazdów, grantów edukacyjnych, staży etc.

Inwestycja w siebie, jak każda inna, żeby przyniosła odpowiednie efekty, potrzebuje czasu . - Osobom, które mają trudność wyznaczenia sobie celów, rozpoznania swoich potrzeb, zainteresowań itd. polecam zdecydowanie wizytę u doradcy zawodowego w biurze karier lub coacha. Warto przed podjęciem studiów być pewnym siebie i swoich planów - to więcej niż połowa sukcesu! - mówi Marcin Kuc i dodaje, że na studiach magisterskich można rozpocząć nowy kierunek. - To umożliwi nam poznanie jeszcze niepoznanych obszarów edukacyjnych i zawodowych, poszerzy wachlarz naszych umiejętności i predyspozycji zawodowych, a także pozwoli często na znalezienie swojej drogi zawodowej.

Zobacz: Opolskie info [09.06.2017]

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska