Rywalki wypadały z trasy i Karolina Chrapek awansowała na 17. miejsce

dziennikzachodni.pl
Karolina Chrapek
Karolina Chrapek dziennikzachodni.pl
Zakończyła się rywalizacji w alpejskiej superkombinacji kobiet. Złoty medal z Vancouver obroniła Niemka Maria Hoefl-Riesch. Piąta po zjeździe straty odrobiła w slalomie.

Z trasą slalomu nie poradziło sobie aż 12 zawodniczek. Polka Karolina Chrapek pojechała choć zachowawczo to przyzwoicie, a przede wszystkim dotarła do mety. W efekcie w kombinacji sklasyfikowana została na 17. miejscu. Rywalizację ukończyło 21 alpejek.

Walka o medale trwała na dobre, a specjalistki od slalomu odrabiały straty. Doskonale pojechała Austriaczka Michaela Kirchgasser, która z 23 pozycji awansowała na siódmą. Potem na pozycję liderki awansowała ósma do tej pory Nicole Hosp z Austrii, a wyprzedziła ją ostatecznie tylko Maria Hoefl-Riesch. Trzecia po zjeździe Słowenka Tina Maze spadła tuż za podium, a zepchnęła ją liderka po pierwszej konkurencji Amerykanka Julia Mancuso. Startująca chwilę wcześniej druga Szwajcarka Lara Gut nie ukończyła przejazdu.

Mistrzyni olimpijska Hoefl-Riesch o 0,4 sek. wyprzedziła Hosp i o 0,53 sek brązową Mancuso. Polka do triumfatorki straciła 7,18 sekundy.