MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remis KSS Kielce w drugim meczu na Pucharze Śląska

PK
W drugim swoim meczu na 14. Klubowym Pucharze Śląska, piłkarki ręczne KSS Kielce zremisowały w Chorzowie z AZS AWF Wrocław 22:22. W pierwszym piątkowym spotkaniu kielczanki pokonał czeski Sokol Ostrawa 27:25 i po pierwszym dniu turnieju z trzema punktami zajmują trzecie miejsce.

KSS Kielce - AZS AWF Wrocław 22:22 (13:9).

KSS: Kawka - Paszowska 6, Agova 6, Rosińska 3, Kot 2, Skrzyniarz 1, Lalewicz 1, Nowak, Pokrzywka 2, Młynarczyk 1.

Kielczanki zagrały dużo słabiej, niż w pierwszym meczu z Czeszkami, na co na pewno miały wpływ ciężkie treningi, które miały w ostatnim czasie. Pierwsza połowa była jeszcze poprawna w ich wykonaniu, a na początku drugiej KSS powiększyło prowadzenie do sześciu trafień (16:10). Ale od tego momentu nasze zawodniczki zaczęły popełniać sporo błędów technicznych, a wrocławianki kontrowały i szybko odrabiały straty. 40 sekund przed końcem, przy remisie 22:22, trener KSS Zdzisław Wąs wziął czas, ale jego szczypiornistki straciły piłkę (faul w ataku) i AZS AWF miał okazję do zwycięstwa. 11 sekund przed końcową syreną czas wziął trener zespołu z Wrocławia, ale potem zawodniczki z Kielc, mimo liczebnego osłabienia, nie dały sobie rzucić bramki.

W innych meczach (wszystkie rozgrywane są 2 razy po 25 minut): Ruch Chorzów - SPR Olkusz 24:11, Olkusz - AZS AWF Wrocław 15:31, Ruch - Sokol Ostrawa 30:27.