SadziMy drzewa! Razem możemy więcej! Akcja WSB Opole

WSB Opole
WSB Opole
2500 buków trafiło do Nadleśnictwa Opole, gdzie w miniony czwartek - w lesie w Dębskiej Kuźni - pracownicy oraz wykładowcy WSB Opole zasadzili pierwsze drzewka. To kolejna proekologiczna akcja uczelni.

Akcja „SadziMydrzewa” to projekt WSB w Opolu realizowany w ramach pozyskanych środków z budżetu Samorządu Województwa Opolskiego. To kolejna w tym roku – tego typu, akcja uczelni. Przypomnijmy, że jeszcze w lipcu br. uczelnia informowała, iż za każdego, nowego studenta WSB w Opolu zasadzi drzewko dębu w lesie w miejscowości Zawada k. Opola – terenie należącym do Lasów Państwowych. Dzięki tej akcji, w lesie zasadzono już 1500 drzew. Tym razem, w ramach odrębnego projektu, uczelnia powiększy zasoby lasu w Dębskiej Kuźni.

– Do tej akcji zaprosiliśmy pracowników WSB Opole, studentów oraz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu – informuje Inez Pomorska-Jarząb, kierownik merytoryczny projektu. - W październiku ponad 80 osób będzie sadzić drzewa w lesie w Dębskiej Kuźni. To działanie ma na celu propagowanie proekologicznych postaw oraz dbanie o naszą planetę. Działanie realizujemy w ramach programu Małe granty dla uczelni województwa opolskiego na zadania dydaktyczno-naukowe. Nadleśnictwu Opole przekażemy również 20 budek dla ptaków. W tej chwili społeczeństwo buduje nadmiar dwutlenku węgla w atmosferze. Szkodliwy CO2 przyczynia się do zmiany klimatu, największego obecnie, globalnego problemu, z którym musi sobie poradzić świat – dodaje.

20 października pierwszą partię buków zasadzili pracownicy uczelni wraz z wykładowcami. Dzień później uczniowie opolskiego liceum. Trzecią, finalną odsłoną projektu, będzie sadzenie drzew przez studentów kierunku psychologia. Żacy pod czujnym okiem leśników, poznają między innymi zasady dbania o drzewostan.

Pokaz mody uczniów szkoły Szczepanika

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie