Sala rehabilitacyjna w Kluczborku kosztowała pół miliona

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
- W naszej szkole usunięte zostały bariery architektoniczne, są podjazdy, winda i przystosowane toalety, a teraz także obszerna sala rehabilitacyjno-korekcyjna - wylicza Marek Tobiasz, dyrektor szkoły.
- W naszej szkole usunięte zostały bariery architektoniczne, są podjazdy, winda i przystosowane toalety, a teraz także obszerna sala rehabilitacyjno-korekcyjna - wylicza Marek Tobiasz, dyrektor szkoły. Mirosław Dragon
Nowa sala rehabilitacyjna została otwarta w szkole podstawowej nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Kluczborku. Gmina wydała na tę inwestycję 550 tysięcy zł.

- Przed laty miało tutaj być zaplecze sali gimnastycznej, ostatecznie wylano tylko fundamenty i rozbudowę szkoły przerwano - opowiada Marek Tobiasz, dyrektor szkoły podstawowej nr 5 im. Emilii Plater w Kluczborku.

Teraz w tym miejscu zbudowano dużą salę rehabilitacji i korekcji wad postawy o powierzchni 120 metrów kwadratowych.

- Budowa sali i jej wyposażenie zostały sfinansowane z pieniędzy gminnych, inwestycja kosztowała 550 tysięcy zł - informuje Mirosław Birecki, sekretarz gminy.

Z sali będą korzystać uczniowie niepełnosprawni ze szkoły podstawowej nr 5 i z sąsiadującego za ścianą gimnazjum nr 5, a także niepełnosprawni z innych placówek w gminie.

- Dotychczas do rehabilitacji mieliśmy tylko małą, wydzieloną w tym celu salę lekcyjną - mówi Marek Tobiasz. - Było za ciasno, nie dało się nawet rozstawić całego sprzętu rehabilitacyjnego.
W sali będą prowadzone zarówno indywidualne zajęcia z uczniami, jak i grupowe zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

Sala jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt. Do dyspozycji uczniów są: treningowy rower magnetyczny, pasy stabilizacyjne odcinka lędźwiowego i podudzia, zestaw bloczków rehabilitacyjnych i korektorów skolioz, krzesełko korekcyjne, piłki i woreczki, maty rehabilitacyjne, dyski sensoryczne, zestaw płotków, zestawy gimnastyczne, drabiny siatkowe i z drążkami pionowym, wałki do ćwiczeń i liny do wspinania.

W szkole podstawowej nr 5 uczy się 422 uczniów, w tym 16 niepełnosprawnych. Utworzono pięć oddziałów integracyjnych.

- W szkołach jest coraz mniej dzieci, za to coraz więcej niepełnosprawnych.
- W Kluczborku niepełnosprawni uczniowie mają pełny cykl edukacyjny, aż do matury.
Czytaj więcej we wtorek (24 kwietnia) w papierowym wydaniu "Nowej Trybuny Opolskiej".**

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska