Saltex 4 liga: Czarni Otmuchów - OKS Olesno 0-3

Piłkarze OKS-u Olesno: Patrick Riemann i Krzysztof Meryk.
Piłkarze OKS-u Olesno: Patrick Riemann i Krzysztof Meryk. Sławomir Jakubowski
Goście do meczu z autsajderem przystąpili bez lidera i kapitana Hobera, ale wyręczyli go - przypominając o sobie - Jasina i Kowalczyk, którzy wykorzystali błędy rywala.

Przez kwadrans w Otmuchowie nie wydarzyło się nic ciekawego, choć uderzał z dystansu Bienias, ale jego próba nie mogła się zakończyć kapitulacją Popardowskiego. Ten raz jeszcze miał piłkę w rękach po dośrodkowaniu Brzenski.

Bezrobotny pozostawał z kolei Sładek, choć w 15. min było gorąco na jego przedpolu. Po tym jak źle piłkę wybił Świerc, trafiła ona błyskawicznie do Wąchały, który był sam na sam z golkiperem, ale spudłował. Ta zmarnowana sytuacja się zemściła 3 min później. Złe ustawienie obrońców po zagraniu Brzenski wykorzystał Jasina. Za chwilę ten ostatni uderzał jeszcze raz, ale tym razem bramkarz sobie poradził.

Kolejne minuty upływały na walce w środku pola, sporo było chaosu i błędów, a z tego „wyłowić” można było tylko strzały Bieniasa i Szeląga. W 40 minucie padł nieoczekiwanie gol na 0-2. Znów nie popisał się obrońca Czarnych, a Brzenska musiał tylko dograć do Jasiny, a ten tylko dołożyć nogę.

Po przerwie dobrą interwencją popisał się Popardowski, po strzale Jainty i za chwilę skapitulował. Bienias „obsłużył” Kowalczyka, a ten mocnym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie OKS-u. Dopiero w ostatnim kwadransie Czarni lepiej pograli piłką, ale Hasiak minimalnie spudłował, dobrze spisał się Sładek po dograniu Górzyńskiego i wreszcie źle trafił Szeląg.

Czarni Otmuchów - OKS Olesno 0-3 (0-2)
0-1 Jasina - 18., 0-2 Jasina - 40., 0-3 Kowalczyk - 65.
Czarni: Popardowski - Fuat, Klag, Wezner, A. Magier (75. Pacławski) - Gunia (46. Szewczyk), Szeląg, Wąchała (71. Chodorski), Śliż (60. Górzyński) - Ilasz, Hasiak. Trener Przemysław Dyndor.
OKS: Sładek - Kubacki (78. Górski), Riemann, Świerc, Meryk - Jainta, Górka, Rozik, Bienias (70. Skowronek), Brzenska (82. Popczyk) - Jasina( 60. Kowalczyk). Trener Grzegorz Krawczyk.
Sędziował Grzegorz Orzeł (Strzelce Opolskie).
Żółte kartki: Klag, Gunia, Szewczyk - Riemann