Saltex 4 liga: Olimpia Lewin Brzeski - Polonia Głubczyce 1-4

Pomocnik Polonii Dawid Achtelik wykorzystał błąd rywala i doprowadził do remisu 1-1. Sławomir Jakubowski
Po pierwszych dobrych minutach i objęciu prowadzenia gospodarze z Lewina Brzeskiego stracili werwę, a w spotkania końcówce już tylko czekali na koniec meczu.

- Zaczęliśmy spotkanie obiecująco, mieliśmy inicjatywę i stworzyliśmy sobie sytuację, którą co więcej wykorzystaliśmy – oceniał Grzegorz Krzyżanowski, trener Olimpii. - W sumie w pierwszej połowie walka była wyrównana, ale mocno pomagaliśmy rywalowi zdobywać bramki. Po straconej trzeciej całkowicie się już posypaliśmy.

Prowadzenie miejscowym dał w 17. min Stawniczy, a remis gościom zafundował Raś, który źle przyjął piłkę na 5 metrze i Achtelik nie miał kłopotów z pokonaniem Dąbrowskiego. Z każdą minutą ekipa z Głubczyc prezentowała się coraz lepiej, ale prowadzenie uzyskała w mało oczekiwanym momencie. Po zagraniu w pole karne Jamuły piłka ledwie się toczyła, ale minęła wszystkich łącznie z bramkarzem, dopadł jej na dalszym słupku Bawoł i nie mógł się pomylić.

Po przerwie napastnik Polonii popisał się jeszcze ładnym strzałem z 18 metra, a strzelanie zakończył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lenartowicz, którego nikt nie asekurował. Miejscowi rozpoczęli tę odsłonę w bardziej ofensywnym ustawieniu, ale to się odwróciło przeciwko nim, gdyż Polonia z większą łatwością przedzierała się w pole karne.

- Rywal nas nieco zaskoczył na początku, ale potem nasza przewaga rosła, a kolejne bramki wyraźnie osłabiały Olimpię – skomentował Marek Hanzel, trener gości z Głubczyc.

Olimpia Lewin Brzeski - Polonia Głubczyce 1-4 (1-2)
1-0 Stawniczy - 17., 1-1 Achtelik - 26., 1-2 Bawoł - 33., 1-3 Bawoł - 70., 1-4 Lenartowicz - 76.
Olimpia: Dąbrowski - Adasik, Moczko, Stawecki, Raś (52. Woszczyk) - Marszałek (46.Buśko), Maj, Jurek, S. Mączyński (78. Mrozik) - Dulski, Stawniczy (67. Kramczyński). Trener Grzegorz Krzyżanowski.
Polonia: Woźniak - Sobociński, Wiciak, Fedorowicz, Lenartowicz - Achtelik (63. Złoczowski), Kobylnik, Milewski (68. Rudziński), Zalewski (73. Rudziński), Jamuła (81. Krywko) - Bawoł. Trener Marek Hanzel.