Saltex 4 liga: Po-Ra-Wie Większyce - Sparta Paczków 2-2

Marcin Ściański z Po-Ra-Wia Większyce.
Marcin Ściański z Po-Ra-Wia Większyce. Sławomir Jakubowski
Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem odpowiadał Michaliszyn. W 89. min gości od porażki uratowała poprzeczka.

W pierwszej połowie na trudnej murawie trwała twarda walka, dużo było gry w środku pola, a to goście zdołali przedrzeć się pod bramkę rywala. Dwa razy po szybkich kontrach na pozycję wyprowadzeni zostali Michaliszyn i Pach, ale nie zdołał pokonać bramkarza ułatwiając mu zadanie strzałami wprost w niego. Miejscowi zagęścili środek pola, ale sami w ofensywie ograniczali się do grania dalekich piłek na Półchłopka, ale ten się nie uwolnił i nie odegrał też do skrzydłowych.

Znacznie bardziej atrakcyjnie było po przerwie. W 56. min kibice zobaczyli piękny strzał Kierdala, który ułożył sobie piłkę na nodze i uderzył w samo okienko. 120 sekund później był jednak remis. Bobiński zagrał do Osuchowskiego, ten podał wzdłuż linii, a Michaliszyn dopełnił formalności.

Kolejna sytuacja bramkowa zakończyła się celnym trafieniem Jędrzejczyka. Piłkarz Po-Ra-Wia przyjął piłkę w „szesnastce” i choć był przy nim obrońca, co zdołał oddać strzał, a piłka wtoczyła się przy słupku. Ale i tym razem paczkowianie nie potrzebowali wiele czasu, aby odpowiedzieć.

Pięć minut później Bobiński zagrał na wolne pole do Niziołka, ten oddał strzał, z którym połowicznie poradził sobie Kopiczko, gdyż sparował piłkę. Niestety dla siebie pod nogi Michaliszyna. Co prawda do bramki wrócili aż trzej obrońcy, ale napastnik Sparty zdołał ulokować piłkę w siatce.

Na tym emocje się nie skończyły. Najpierw gospodarze wyszli z kontrą trzech na jednego, ale Ściański zamiast podać do niepilnowanego Makowskiego, uderzył i zrobił to źle. Minutę przed końcem z wolnego posłał piłkę Kierdal, ale tylko w poprzeczkę.

Po-Ra-Wie Większyce - Sparta Paczków 2-2 (0-0)
0-1 Kierdal - 56., 1-1 Michaliszyn - 58., 2-1 Jędrzejczyk - 78., 2-2 Michaliszyn - 83.
Po-Ra-Wie: Kopiczko - Kozołup, Rypa, Atroszko, Gricner - Makowski, Kierdal, Łebkowski, Jędrzejczyk, K. Stachura (65. Ściański) - Tracz (46. Gorzkowski). Trenerzy: Kamil Stachura i Mariusz Janik.
Sparta: Czarnecki - Podobiński, Cichocki, Hejdak, Gucwa - Niziołek (86. Cymara), Wróblewski, Bobiński, Osuchowski (90. Kurowski) - Pach (65. Pawełek), Michaliszyn. Trener Marcin Krótkiewicz.
Sędziował Piotr Stefanides (Kędzierzyn-Koźle).
Żółte kartki: Kozołup, Jedrzejczyk - Cichocki, Gucwa, Podobiński, Wróblewski. Czerwona kartka: Cichocki (55.).