Saltex 4 liga: Śląsk Łubniany - Po-Ra-Wie Większyce 1-2

Paweł Grabowiecki, pomocnik Śląska Łubniany.
Paweł Grabowiecki, pomocnik Śląska Łubniany. Sławomir Jakubowski
Przed przerwą nie było żadnej okazji, choć obie ekipy miały lepsze momenty. Gol do szatni jednak padł i ustawił przebieg rywalizacji dla zespołu z Większyc.

Goście spotkanie zaczęli dobrze, mieli przewagę w polu i wymieniali piłkę, ale wszystko kończyło się na linii defensywnej Śląska, który zaczął dla odmiany z respektem, czekając co pokaże rywal. Po 20. minutach takiej gry miejscowi przenieśli ciężar w kierunku bramki rywala. Ale i oni nie potrafili dojść do pozycji i zagrozić Kopiczce.

Kiedy wszyscy czekali na gwizdek oznaczający przerwę Po-Ra-Wie objęło prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wybił głową Drąg, ale na 18 metrze przejął ją Makowski i uderzył bez namysłu, a co najważniejsze celnie. W drugiej części gra była wyrównana przez kwadrans, a wszystko zmieniła sytuacja z udziałem Seńkowskiego, który za faul zobaczył drugą żółtą kartkę i osłabił swój zespół.

Mimo to Śląsk nie zmieniał ustawienia i grał trzema obrońcami. Wciąż jednak brakowało sytuacji, a groźnie mogło być po uderzeniu z wolnego Gnoińskiego, gdyby nie trafił on w nogę stojącego przed bramką Stręka. Przyjezdni nie kwapili się do ataku, słusznie wyczekiwali kontry i się doczekali.

W 80. min po prostopadłym podaniu Ściański okazał się nieco szybszy od Kozioła, uprzedził go i podwyższył na 2-0. Sześć minut później wreszcie wyszła akcja Śląskowi. Piłkę na 9 metrze dostał Woźny i zachował się bardzo przytomnie. Podniósł ją i posłał za kołnierz bramkarzowi. To dodało jeszcze werwy miejscowym, ale Kopiczko powstrzymał Grabowieckiego, a źle uderzał Stręk.

Śląsk Łubniany - Po-Ra-Wie Większyce 1-2 (0-1)
0-1 Makowski - 45., 0-2 Ściański - 80., 1-2 Woźny - 86.
Śląsk: Kozioł - Buchta (65. Kodura), Drąg, Kardasiński, Seńkowski - Stręk, Grabowiecki, S. Nowak (27. Woźny), Gnoiński (80. Graf), Wiśniewski - Czajkowski. Trener Dariusz Broll.
Po-Ra-Wie: Kopiczko - Matyja, Mętel, Atroszko, Gricner (46. Piechula) - Łebkowski, Rypa, Kierdal, K. Stachura (65. Ściański), Makowski (83. Tracz) - Jędrzejczyk (85. Stefanides). Trenerzy Kamil Stachura i Mariusz Janik.
Sędziował Sebastian Kluz (Nysa).
Żółte kartki: Kardasiński, Seńkowski - Rypa, Piechula. Czerwona kartka: Seńkowski (65., druga żółta).