Saltex 4 liga: Stal Brzeg - Olimpia Lewin Brzeski 3-1

Zaktualizowano
Mateusz Poważny (przy piłce) otworzył wynik brzeskich derbów.
Mateusz Poważny (przy piłce) otworzył wynik brzeskich derbów. Sławomir Jakubowski
Derby były zacięte, a goście postawili rywalowi poprzeczkę dość wysoko. W drugiej połowie jednak zabrakło ambitnie grającym piłkarzom sił i konsekwencji.

Olimpia była nastawiona defensywnie, ale szukała gry i swoich okazji. W obronie nie popełniała dużych błędów i choć brzeżanie od pierwszych minut starali się atakować i z większą swobodą przedzierali się w pole karne, to nie mieli idealnych okazji. Pierwszy główkował Jaworski, ale chybił celu, podobnie było po próbie Józefkiewicza. Olimpia odpowiedziała po przechwytach. Strzał Zagórskiego był nieznacznie niecelny, a Szymocha wygrał pojedynek sam na sam z Dulskim.

Kolejne minuty upłynęły na próbach Stali, ale brakowało precyzji w dograniu i lepszej decyzji. W 23. min powinna jednak wygrywać. Szpak dograł do Gajdy, ale ten posłał piłkę nad poprzeczką. Następny strzał Kulczyckiego obronił Dudzik, a akcja przeniosła się na drugą stronę boiska. Przyjezdni oddali w zamieszaniu aż trzy strzały - dwa Zagórski - ale za każdym razem w nogi rywali.

Stal znów przeniosła ciężar gry na połowę rywala, ale choćby Boczarski, Jaworski i Gajda nie kończyli akcji zespołu. Udało się dopiero w 69. min, choć wcześniej zawiedli niejako Boczarski (dwa razy z dystansu) i Jaworski (głową po rożnym). Wreszcie jednak Szpak dośrodkował z kornera, piłka trafiła do Poważnego, a ten dobrym strzałem pokonał Dudzika. Gospodarze poszli za ciosem, ale Boczarski uderzył obok bramki, a dwa strzały Jaworskiego w jednej akcji obronił przytomnie bramkarz. Podobnie było po uderzeniu Płomińskiego i stało się.

Zamiast podwyższenia był remis. Po dograniu w pole karne S. Mączyński przejął odbitą od obrońcy piłkę, minął go zwodem i popisał się wybornym strzałem nie do obrony. Tyle że gracze z Lewina Brzeskiego cieszyli się z dobrego dla nich punktów tylko dwie minut. W 78. Dołgan skopiował wyczyn rywala i Dudzik nie miał szans. Derbowe emocje się kończyły, kiedy w 93. min Józefkiewicz huknął z rzutu wolnego z około 35 metrów i ustalił wynik na 3-1.

Stal Brzeg - Olimpia Lewin Brzeski 3-1 (0-0)
1-0 Poważny - 69., 1-1 S. Mączyński - 76., 2-1 Dołgan - 78., 3-1 Józefkiewicz - 90.
Stal: Szymocha - Dołgan, Sikorski, Józefkiewicz, Mazur (57. Płomiński) - Kulczycki (76. Janeczek), Szpak, Ł. Bonar (57. Poważny), Boczarski, Gajda - Jaworski (87. Mencel). Trener Sebastian Sobczak.
Olimpia: Dudzik - Buśko, Moczko, Stawecki, Adasik – Raś (80. R. Mączyński), Dulski, Tomaszewski (46. Hraca), Jurek, S. Mączyński - Zagórski (71. Stawniczy). Trener Grzegorz Krzyżanowski