Saltex IV liga: Chemik Kędzierzyn-Koźle - Po-Ra-Wie Większyce 3-5

Klaudiusz Paterok, stoper Chemika.
Klaudiusz Paterok, stoper Chemika. Sławomir Jakubowski
W derbach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego lepsza okazała się drużyna z Większyc, co można uznać za niespodziankę. Goście jednak na to zwycięstwo zasłużyli. Grali ambitniej i pokonali faworyzowanego rywala.

Mecz świetnie zaczął się dla Po-Ra-Wia. W polu karnym Adamus sfaulował w niegroźnej sytuacji Siodlaczka, a pewnym egzekutorem jedenastki był bramkarz gości - Bil. Kilka minut później Adamus się zrehabilitował. Po jego akcji piłkę do własnej bramki skierował Makowski i było 1-1.

Trzeci gol w meczu także był samobójczy. Tym razem do własnej bramki trafił Browarski i goście znów prowadzili. Wyrównanie padło po ładnej akcji Chemika, w której to Dyczek dokładnie zagrał do Łyska. Odpowiedź przyjezdnych była natychmiastowa. Po minucie znów prowadzili po strzale Gorzkowskiego.

Gospodarze mogli sobie "pluć w brodę", bo w pierwszej połowie byli zespołem nieco lepszym. W drugiej też starali się atakować, ale efektów nie było. Po-Ra-Wie zdobyło kolejne dwa gole i w zasadzie mecz był rozstrzygnięty.
Nerwowo wśród gości zrobiło się w 85. min. Domagali się rzutu karnego, a Chemik wykorzystując to, że przyjezdni wdali się w dyskusje z sędzią przeprowadził błyskawiczną akcję i zdobył trzeciego gola. Pod bramką gości doszło do zamieszania, po którym Bil został usunięty z boiska za uderzenie Łyska.

Na boisku pojawił się drugi bramkarz - Kopiczko. Nie pozwolił on się pokonać, choć gospodarze mieli razem z doliczonym czasem gry ponad 10 minut na zdobycie choćby kontaktowej bramki.

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Po-Ra-Wie Większyce 3-5 (2-3)
0-1 Bil - 7. (karny), 1-1 Makowski - 13. (samobójcza), 1-2 Browarski - 26. (samobójcza), 2-2 Łysek - 37., 2-3 Gorzkowski - 38., 2-4 S. Stachura - 70., 2-5 Tracz - 77., 3-5 Jakubczak - 85.
Chemik: Olszewski - Kampa (60. Mateusz Sadyk), Paterok, Browarski, Jaciuk - Adamus, Dyczek (55. Szyndzielorz), Jakubczak, Dąbrowski (72. Kowolik) - Czepul, Łysek. Trener Robert Latosik
Po-Ra-Wie: Bil - Gorzkowski, Rypa, Blaucik - Stelmach (63. Samborski), Łebkowski, Siodlaczek (90. Stefanides), Sobczyk (81. Jośko), Makowski - S. Stachura, Tracz (85. Kopiczko). Trener Leszek Jędraszczyk
Sędziował Przemysław Dudek (Opole)
Żółte kartki: Jaciuk, Łysek - Rypa, Łebkowski,. Stelmach, Sobczyk, Jośko. Czerwona kartka: Bil (85., uderzenie rywala)