Saltex IV liga: GLKS Kietrz - TOR Dobrzeń Wielki 0-2

Jarosław Wolański po tym strzale zdobył gola na 1-0. Nie powstrzymał go Tomasz Ilmak Oliwer Kubus
Zespół z Dobrzenia Wielkiego strzelał gole pod koniec pierwszej i drugiej połowy. Wygrał, ale o swojej grze chce szybko zapomnieć.

Piłkarze obu drużyn popełniali mnóstwo błędów w rozegraniu i nie potrafili wymienić kilku celnych podań. Ciekawe akcje można było policzyć na palcach jednej ręki. Skromna grupa kibiców oglądała przez to marne widowisko, które jeśli zapadnie jej w pamięci, to tylko ze względu na wyjątkowo kiepską, nawet jak na IV-ligowe warunki, jakość.

W lepszych nastrojach stadion w Kietrzu opuszczali goście, którzy przez większość meczu przeważali, lecz stworzyli mało klarownych okazji. Mimo to zdołali przechylić szalę na swoją korzyść. Do siatki trafiali pod koniec pierwszej i drugiej połowy. Prowadzenie dał im Jarosław Wolański, wykorzystując w 45. min dośrodkowanie Adama Malika i zgranie głową Łukasza Grzesika.
Po przerwie kietrzanie odważniej zaatakowali, ale TOR nie miał większych kłopotów i w ostatnich sekundach przypieczętował wygraną. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego w polu karnym po starciu ze stoperem gospodarzy Tomaszem Kuligiem upadł Tomasz Komor. Arbiter wskazał na wapno, a z jedenastego metra nie pomylił się doświadczony Sławomir Sieńczewski.

Dla ekipy z Dobrzenia Wielkiego sobotni triumf ma szczególne znaczenia. TOR wygrał bowiem po raz pierwszy w tym sezonie na wyjeździe. Gdyby szukać jego ostatniego zwycięstwa na obcym terenie, trzeba cofnąć się do... 10 listopada 2012 roku, choć i za tamten mecz (rozgrywany w Otmuchowie) TOR nie zgarnął kompletu punktów, ponieważ przyznano na jego niekorzyść walkower. Formalnie więc wyjazdowe zwycięstwo odniósł poprzednio 25 sierpnia 2012 roku.
GLKS Kietrz - TOR Dobrzeń Wielki 0-2 (0-1)
0-1 Wolański - 44., 0-2 Sieńczewski - 90.
GLKS: Dzierża - Czerepak, Kulig, Bednarz, Ilmak - Cieślak (61. Krzanicki), Gąska, Durda (61. Starodębski), Fryzel (86. Lechoszest) - Zapotoczny - Dworzyński. Trener Piotr Muzyk.
TOR: Grabowski - Malik, Wolniaczyk, Rychlik, Śmieja (80. Zakrzewski) - Henke, Rupental, Sieńczewski, Grzesik (86. Pacześ) - Wolański, Komor. Trener Jarosław Draguć.
Sędziował Marcin Biegun (Nysa). Żółte kartki: Kulig - Rychlik. Widzów 50.