Saltex IV liga: MKS Gogolin - Olimpia Lewin Brzeski 5-4

Denis Wymysłowski z MKS-u Gogolin.
Denis Wymysłowski z MKS-u Gogolin. Oliwer Kubus
Po ośmiu minutach gospodarze prowadzili 2-0, ale ratowali się w samej końcówce. W efekcie ich utrzymanie nabrało realnego wymiaru.

Spotkanie nie mogło się nam lepiej ułożyć, a jak obejmowaliśmy już w tym sezonie prowadzenie, to nie przegrywaliśmy - powiedział Adrian Pajączkowski, trener zespołu z Gogolina. - Po sytuacji sam na sam Kaczmaraka i błędzie bramkarz, który lobem wykorzystał Sendecki, chyba wygraliśmy, choć było jeszcze 80 minut. Zabrakło koncentracji i w defensywie popełnialiśmy błędy.

Te wykorzystywali goście bezlitośnie, zwłaszcza że ich akcje nabierały rumieńców. Kontaktowego gola zdobył już w 11. minucie Paczek, który dostał piłkę za plecy obrońców od R. Tomaszewskiego. W 20. minucie był już remis, a tym razem strzał po rykoszecie Paczka dobił Tramsz. Tuż przed przerwą Po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym zachował się Paczek i przy biernej postawie obrońców dał Olimpii prowadzenie.
- Dopóki starczało sił walczyliśmy ile się dało - powiedział Rafał Tomaszewski, grający szkoleniowiec gości. - Nie mieliśmy rezerwowych, ledwo udało się zebrać jedenastkę. Jakby tego było mało popełnialiśmy błędy, a na dwa pierwsze gole mocno popracował nasz bramkarz.

Kilkanaście sekund po wznowieniu drugiej części Wymysłowski zagrał prostopadłą piłkę do Kaczmarka, a ten w sytuacji sam na sam doprowadził do remisu. Tyle że cztery minuty później znów w roli głównej wystąpił Paczek. Trafił po raz trzeci w sobotnie popołudnie i już 16 w tym sezonie. MKS dążył do choćby wyrównania, atakował większą liczbą piłkarzy, ale długo bez żadnego efektu.

W 80. minucie rezerwowy P. Nikołajczyk był najlepiej ustawiony w polu karnym i dobił strzał z dystansu Cieślika. Za chwilę autor gola na 4-4 został bohaterem Gogolina. Po rzucie rożnym znów uwolnił się spod opieki obrońcy i uderzeniem nogą pokonał Marciniszyna.

MKS Gogolin - Olimpia Lewin Brzeski 5-4 (2-3)
1-0 Kaczmarek - 6., 2-0 Sandecki - 8., 2-1 Paczek - 11., 2-2 Tramsz - 20., 2-3 Paczek - 41., 3-3 Kaczmarek - 46., 3-4 Paczek - 51., 4-4 P. Nikołajczyk - 80., 5-4 P. Nikołajczyk - 86.
MKS Gogolin: M. Nikołajczyk - Pogrzeba (46. P. Nikołajczyk), Szampera, Sobek, Pajączkowski - Kaczmarek, Cieślik, Korbiel, Szydłowski, Botta (46. Wymysłowski) - Sendecki. Trener Adrian Pajączkowski.
Olimpia: Marciniszyn - Raś, Stawecki, R. Tomaszewski, Starczukowski - Sobierajski, Maj, Kiczuła, Tramsz - Trepka, Paczek. Trener Rafał Tomaszewski.
Sędziował Tomasz Wąsiak (Kluczbork). Widzów 120.