Saltex IV liga: Naprzód Jemilnica - Małapanew Ozimek 1-10

Kamil Molendowski ustrzelił hat tricka, a mógł zdobyć nawet sześć goli.
Kamil Molendowski ustrzelił hat tricka, a mógł zdobyć nawet sześć goli. Oliwer Kubus
13 zwycięstwo wiosną odniósł lider z Ozimka. W lidze triumfował po raz dziesiąty i uczcił to 10 bramkami. Starty jednak są: kontuzja Czaplińskiego i przerwana passa Lecha.

Piłkarze Małejpanwi mogli, a nawet powinni wygrać w Jemielnicy wyżej, ale tylko Molendowski, który ustrzelił hat tricka zmarnował trzy wyborne okazje. Wygrana gości była bezdyskusyjna, a wynik otworzyli pięknym golem. W 8. Minucie Górniaszek wymienił dwa podania z pierwszej piłki z Wróblewskim, a następnie uderzył swoją słabszą lewą nogą w samo okienko. Kolejne bramki były efektem akcji zespołowych i “rozklepania" defensywy po czym przyjezdnym pozostawała formalność. Okrasą było niewątpliwie trafienie Romanowskiego z 63. minuty. Wówczas po stałym fragmencie dośrodkował Meryk, a napastnik Małejpanowi popisał się “szczupakiem".

Przełamanie Romanowskiego to jeden z plusów spotkania, które zakończył z trzema golami i trzema asystami. Wysokie zwycięstwo i dobra gra to kolejne, ale są też minusy. Duży to uraz lidera zespołu Czaplińskiego, a mniejszy to zakończona passa Lecha. W 83. minucie bramkarz z Ozimka skapitulował co prawda dopiero po raz trzeci wiosną, ale tym samym zakończyła się jego seria pięciu ligowych spotkań z rzędu bez straty gola. Po raz ostatni skapitulował 12. kwietnia w Dobrzeniu Wielkim. Niepokonany był 607 minut. Co ciekawe pokonał go pięknym strzałem Niewiem, który także w pierwszym meczu, przegranym przez Naprzód 1-6, zdobył honorowego gola.

- Wygraliśmy efektownie i to cieszy - mówi Łukasz Wicher, trener lidera zmierzającego pewnie do III ligi. - Mamy sporą przewagę, ale przed nami spotkania z Chemikiem i Olesnem, w których musimy zachować czujność, aby uniknąć nerwówki. Wiosną wygraliśmy po raz 13 (trzy razy w Pucharze Polski - od aut.) i mam nadzieję, że na tej pechowej liczbie nie zostaniemy.

Naprzód Jemielnica - Małapanew Ozimek 1-10 (0-5)
0-1 Górniaszek - 8., 0-2 Molendowski - 20., 0-3 Marzec - 25., 0-4 Marzec - 38., 0-5 Molendowski - 42., 0-6 Romanowski - 63., 0-7 Molendowski - 65., 0-8 Romanowski - 67., 0-9 Romanowski - 79., 1-9 Niewiem - 83., 1-10 Włoch - 90.
Naprzód: D. Szmatoła - Stania (46. Ziemiński), D. Kalisz, Bombelka, Mateja - A. Kalisz, Galas, Korczak, Niewiem, P. Pyka - Gattner. Trener Tomasz Szyszka.
Małapanew: Lech - Krzymiński, Czapliński (15. Gajos), Zmuda, Kotula (60. Blozik) - Górniaszek (46. Włoch), Marzec (60. Meryk) - Karabin, Wróblewski, Molendowski - Romanowski. Trener Łukasz Wicher.
Sędziował Bartosz Owsiany (Opole). Żółte kartki:Ziemiński. Widzów 180.