Saltex IV liga: OKS Olesno - Pogoń Prudnik 5-0

Oliwer Kubus
Rafał Werner (z lewej) próbuje zatrzymać Adriana Brzenskę.
Rafał Werner (z lewej) próbuje zatrzymać Adriana Brzenskę. Oliwer Kubus
Pogoń podjęła walkę z OKS-em jedynie w pierwszym kwadransie. Ochotę do gry odebrał im Marcin Piątek, który po uderzeniu głową dał gospodarzom prowadzenie.

Do tego momentu goście prowadzilii z także będącym w kryzysie OKS-em wyrównany bój. Do przerwy miejscowi jeszcze dwukrotnie trafiali jednak do siatki, choć powinni strzelić więcej bramek. Z łatwością przedzierali się przez defensywę przyjezdnych, lecz marnowali sytuacje, zachowując się w polu karnym zbyt nonszalancko. Nie brakowało jednak efektownych zagrań. Wisienką na torcie było trafienie na 3-0 Piątka, który przepuścił piłkę między nogami Wesołowskiego i w równie prosty sposób wymanewrował Roskosza.

Druga połowa przebiegała nadal pod dyktando miejscowych, którzy dołożyli dwa gole. Wygrali 5-0 i był to dla gości najniższy wymiar kary. Piłkarze Pogoni w końcówce próbowali zniwelować straty, ale strzelali albo słabo, albo bardzo niedokładnie.

OKS Olesno - Pogoń Prudnik 5-0 (3-0)
1-0 Piątek - 15., 2-0 Brzenska - 31., 3-0 Piątek - 34., 4-0 Brzenska - 57., 5-0 Kowalczyk - 64.