Saltex IV liga: Orzeł Źlinice - GLKS Kietrz 9-0

Patryk Palzer w niebieskiej koszulce niejeden raz był szybszy od Rafała Janickiego. Sławomir Jakubowski
Piłkarze Orła wykorzystali słabość rywala i rozgromili młody zespół z Kietrza.
Gra toczyła się do jednej bramki i niewiele brakowało, aby spotkanie zakończyło się dwucyfrowym wynikiem

IV liga Orzeł Źlinice - GLKS Kietrz 9-0

Już w 12. min. miejscowi wyszli na prowadzenie za sprawą Patryka Palzera, który pokonał Krzysztofa Dzierżę uderzeniem głową. Gdy w ciągu 60 sekund dwukrotnie do bramki rywala trafił Fernandes Junior, było w zasadzie już po meczu. Z takiego założenia wyszedł przynajmniej trener przyjezdnych Areg Gadachig, który jeszcze przed przerwą zmienił dwóch młodych zawodników w swojej ekipie.

- Jutro macie ważny mecz w juniorach - zakomunikował Gadachig opuszczającym plac gry.

Brazylijczyk Junior wypracował jeszcze bramkę dla Marcina Piechaczka, po czym jego miejsce na boisku zajął łowca bramek - Kamil Kowalczyk. Ten ostatni po dwudziestu minutach przebywania na boisku, wyregulował celownik i w odstępstwie siedmiu minut zaliczył klasycznego hat- tricka.

- Nie pamiętam, abym strzelił tak szybko trzy bramki - stwierdził Kowalczyk. - . Może kiedyś tak było, w jakimś spotkaniu sparingowym. Mówiłem kolegom przed wyjściem na murawę, że wchodzę, strzelam trzy bramki i do domu.

Nie był to jeszcze koniec strzeleckich popisów graczy ze Źlinic. Dwie bramki dołożył jeszce Adam Steczek i zabrakło naprawdę niewiele, aby spotkanie zakończyło się niespotykanym - na tym poziomie rozgrywek - dwucyfrowym rezultatem. Po spotkaniu przygnębienie panowało wśród zawodników z Kietrza.

- Cóż po takim spotkaniu można powiedzieć - zastanawiał się Dominik Czerepak. - Wynik mówi w zasadzie wszystko. Zagraliśmy mecz głównie juniorami i tak to wyglądało. Byliśmy słabsi taktycznie i fizycznie.

Orzeł Źlinice - GLKS Kietrz 9-0 (3-0)
1-0 Palzer - 12., 2-0 Junior - 25., 3-0 Junior - 26., 4-0 Piechaczek - 48., 5-0 Kowalczyk - 71 (karny)., 6-0 Kowalczyk - 76., 7-0 Kowalczyk - 78., 8-0 Steczek - 87., 9-0 Steczek - 90 (karny).
Orzeł: Walkowicz - Steinhof, Mokrzycki, Reisig, Mrocheń - Szpon (58. Goncik), Steczek, Piechaczek, Schichta (64. Malinowski) - Palzer (73. Koc), Junior (49. Kowalczyk). Trener Krzysztof Job
Kietrz: Dzierża - Tołpa, Janicki, Ilmak, Lupzyk (60. Gutka) - Szewczyk, Czerpak, Gąska (44. Żurawik), Krzanicki (44. Starodębski) - Durda, Churas. Trener Areg Gadachig