Saltex IV liga: Śląsk Łubniany - Pogoń Prudnik 3-0

Arkadiusz Gibała zdobył gola dla Śląska.
Arkadiusz Gibała zdobył gola dla Śląska. Sławomir Jakubowski
Dobrze spisujący się na boisku w ostatnim czasie gospodarze z Łubnian tym razem potrafili stwarzać okazje, a przede wszystkim je wykorzystać. Zadanie było jednak teoretycznie najłatwiejsze z możliwych.

Już po 12. min losy meczu były właściwie przesądzone, gdyż Śląsk prowadził 1-0. Wynik spotkania otworzył Piejko, który po tym jak dostał piłkę w polu karnym, oszukał dwóch rywali i uderzył po długim roku. Trzy minuty później na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Ł. Szczutowski, a piłka wylądowała w okienku bramki bezradnego Roskosza.

W tej części Pogoń miała zaledwie jedną okazję, ale Rudzkiego powstrzymał golkiper. Także po przerwie goście tylko raz zmusili Kozioła do interwencji, kiedy sparował piłkę na poprzeczkę. Częściej atakowali piłkarze z Łubnian, ale też nie potrafili poważniej zagrozić bramce. Dopiero w 74. min wywalczyli rzut wolny. Piłkę ustawił Gibała i lewą nogą zmusił Roskosza do kapitulacji.

Śląsk Łubniany - Pogoń Prudnik 3-0 (2-0)
1-0 Piejko - 9., 2-0 Ł. Szczutowski - 12., 3-0 Gibała - 74.