Samochód przeciwników aborcji z fundacji Pro Prawo do Życia, który parkuje w centrum Opola, został wymazany odchodami

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Zaktualizowano 
Zaparkowany na ul. Kościuszki w Opolu samochód przeciwników aborcji, na którym jest zdjęcie rozczłonkowanego płodu, został wymazany odchodami. Mario
Zaparkowany na ul. Kościuszki w Opolu samochód przeciwników aborcji, na którym jest zdjęcie rozczłonkowanego płodu, został wymazany odchodami.

Do ataku na samochód przeciwników aborcji z fundacji Pro Prawo do Życia, doszło w nocy na ul. Kościuszki w Opolu. Dostawczy lublin, na którego plandece widniej zdjęcie rozczłonkowanego płodu, został wymazany odchodami.

Ktoś wysmarował nim klamki i maskę samochodu.

To tylko świadczy o poziomie ludzi, którzy to zrobili i o ich desperacji - mówi Bartosz Kowara z fundacji Pro Prawo do Życia. - Trudno to nawet komentować.

Natomiast w środę samochód przeciwników aborcji został oblepiony karteczkami, które zasłoniły zdjęcie płodu.

To już kolejne zamieszanie z antyaborcyjnym samochodem. Na początku września działacze organizacji Pro Prawo do Życia parkowali nim przy ul. Kołłątaja, na tyłach Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Czytaj także

Policja nakazała im usunięcie pojazdu. Uzasadniano to postępowaniem ws. wykroczenia związanego z umieszczaniem w miejscu publicznym nieodpowiednich treści.

Działacze auto przeparkowali na ul. Luboszycką. Stamtąd policja je odholowała. Powodem było naruszenie przepisów o ruchu drogowym.

Fundacja Pro Prawo do Życia odzyskała samochód z policyjnego parkingu i zaparkowała go przy ul. Kościuszki, w rejonie pl. Daszyńskiego.

polecane: Kolejne niedziele bez handlu. Od stycznia zaostrzenie przepisów.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 54

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

s
seksuolog

PRAWDA O PRAWDZIWYM LOBBY PEDOFILSKIM - koniecznie przeczytaj!

Jestem seksuologiem, wiem jak wygląda seksualność ludzka. Wczoraj znowu rozmawiałem w swojej pracy z pedofilem i nie mogę dłużej milczeć!

Fundacja Pro mówi że edukatorzy seksualni rozbudzają seksualność naszych dzieci. Nikt nie może rozbudzić słownie seksualności dziecka. Jeśli ktoś opowiada dziecku np. o budowie organów płciowych to dziecko reaguje co najwyżej śmiechem, nie wzbudzi to jego podniecenia. O gotowości płciowej człowieka decydują hormony i jest to poza naszą kontrolą. Za to edukacja seksualna daje dzieciom narzędzia do walki z pedofilami, mówi się na tych lekcjach że istnieje coś takiego jak zły dotyk, że nie wolno na to pozwalać dorosłym. Mówi się do kogo mogą się zwrócić w sytuacji gdy ktoś je krzywdzi.

Co jest celem Fundacji Pro? Aby temat pedofilii stał się w Polsce tematem tabu, aby nie wolno było rozmawiać z młodzieżą o seksualności człowieka. Przeczytajcie ich projekt ustawy. Czyli co ma zrobić krzywdzone dziecko? NIC! Nie ma się do kogo zwrócić, może być krzywdzone latami a jak pedofil się nim znudzi znajdzie sobie nową ofiarę.

Idźmy dalej, Fundacja Pro jako sprawców wskazuje LGBT, tylko że przeczą temu wszystkie poważne badania naukowe, np. Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Seksuologiczne http://pts-seksuologia.pl/sites/strona/85/stanowisko-pts-w-sprawie-rozroznienia-dwoch-pojec-homoseksualizm-i-pedofilia. Fundacja powołuje się na pana Camerona ale on już nie jest naukowcem tylko lobbystą, został wyrzucony ze wszystkich stowarzyszeń naukowych. Zreszą wg badań 95% pedofilów to mężczyźni, 3/4 molestowanych dzieci to dziewczynki. Już tu jasno widać że czynów pedofilskich muszą się dopuszczać heteroseksualni mężczyźni.

Czemu więc Fundacja Pro tak uderza w LGBT? Jest to zasłona dymna mająca odwrócić uwagę od prawdziwych intencji ich mocodawców. Mówią "może i w Kościele były jakieś przypadki pedofilii ale patrzcie tam, tam jest główne zagrożenie". Dziwnym trafem Fundacja Pro zaczęła swoją kampanię pedofilską zaraz po filmie Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele...

Komu więc zależy na krzywdzeniu naszych dzieci i używaniu ich jak swoje zabawki? Wczoraj miałem kolejny raz zawodową rozmowę z księdzem pedofilem, trafił do mnie z nakazu sądowego. On nie uważa że robi coś złego! W Archidiecezji bostońskiej zostało to dobrze zbadane przez sam Kościół. W raporcie końcowym wyszło, że 10 proc. tamtejszych księży dopuszczało się pedofilii. Byli przez lata kryci i sprawy były wyciszane. Dobrze o tym opowiada film Spotlight. To nie jest teoria spiskowa tylko dobrze udokumentowane badania z którymi Kościół się zgadza. Komu więc najbardziej zależy na tym by nasze dzieci były bezbronne? Kto w dużym stopniu finansuje Fundację Pro? Niestety Kościół.

Musiałem to napisać, mam znajomych księży, szanuję to co dobrego Kościół robi w Polsce ale nie mogę dłużej milczeć mając wiedzę co się kryje za tą fundacją i co nam grozi. Nie chcę kolejne lata jako seksuolog leczyć skrzywdzone dzieci wiedząc że ich sprawcom nic nie grozi! Wykorzystywanie długi czas pozostawia blizny w psychice na zawsze. Takie dziecko ma na zawsze obniżoną samoocenę, często nie umie współżyć z żoną/mężem - jeśli w ogóle zawrze związek małżeński. Nie pozwólmy na to!

G
Gość
19 września, 15:01, Gość:

O jeju, jak mi przykro... A taki był ładny.

Brawo dla kogoś, kto pokazał stosunek do takiej formy agitacji.

19 września, 15:06, Człowiek:

Brawo, widzę że w Opolu ludzie lubią gówna na ulicach. Brawo ty.

19 września, 16:00, Gość:

Tu za to lubisz drastyczne obrazy. I lubisz nimi straszyć dzieci.

Brawo ty, bohaterze.

20 września, 07:39, Rodzic:

Dzieci powinny wiedzieć a nie żyć w kokonie i iluzji.

Ale jakby to w szkole pokazali, to pierwszy darłbyś gębę. A tu jest ok?

R
Rodzic
19 września, 15:01, Gość:

O jeju, jak mi przykro... A taki był ładny.

Brawo dla kogoś, kto pokazał stosunek do takiej formy agitacji.

19 września, 15:06, Człowiek:

Brawo, widzę że w Opolu ludzie lubią gówna na ulicach. Brawo ty.

19 września, 16:00, Gość:

Tu za to lubisz drastyczne obrazy. I lubisz nimi straszyć dzieci.

Brawo ty, bohaterze.

Dzieci powinny wiedzieć a nie żyć w kokonie i iluzji.

G
Gość

I bardzo dobrze! Wszyscy uważają że Ci którzy są przeciwko temu obleśnemu protestowi są również za aborcją. Gówno prawda, większość ma w dupie ten temat tylko po prostu nie chcą oglądać takiego syfu na ulicach.

G
Gość

Albo bilbordy pisowcow albo martwe płody... Ideologia najważniejsza a to że region się nie rozwija i ludzie zarabiają ułamek tego co na górnym i dolnym Śląsku to już was nie obchodzi.... Jesteście prowincjonalnymi obywatelami prowincjonalne go miasteczka które ktoś nieświadomie pozostawił jako wojewodztwo

O
Opolanin

Dlaczego Opole oblepione jest plakatami osób chcących dostać się do koryta???czy muszę na każdym rogu oglądać gęby tych ludzi?

T
T
19 września, 12:21, mj:

To nie prawda, że większość ludzi jest za aborcją. Jeśli nie łamie prawa, to każdy może parkować samochód z dowolnym opisem czy reklamą. A jak się komuś nie podoba, to nie musi oglądać ani czytać. Takie wysmarowywanie to właśnie jest wyraz nienawiści.

19 września, 12:27, Gość:

No właśnie, że nie z każdym opisem.

Art. 141. KW 

Umieszczenie w miejscu publicznym nieprzyzwoitego ogłoszenia, napisu lub rysunku lub używanie słów nieprzyzwoitych

Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych,

podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.

19 września, 14:34, Gość:

Chyba był jakiś wyrok w podobnej sprawie, gdzie sąd orzekł, że zdjęcia martwych dzieci, również abordowanych nie mieszczą się w zakresie "nieprzyzwoitości"

Chyba nawet NTO o tym pisało.

Tak, ale spójrz na art 51 kw. Wg mnie policja wtedy po prostu źle zakwalifikowała czyn i tyle.

G
Gość
19 września, Thu Sep 19 2019 19:52:20 GMT 0200 (CEST), Natasza Twardodupcewa:

Pod szpitalem ginekologicznym straszyli rodzące kobiety. Ktoś się wkurzył.

Obawiam się że to sama fundacja wysmarowała by trafić do gazet...

G
Gość
19 września, 16:34, Gość:

Myślałam,że opolanue są bardziej inteligentni i są za życiem od samego poczęcia.Co to za człowiek, osoba,która pozwala zamordowac,zabic swoje niewinne,bezbronne dziecko?BCo to za osoba,poseł,który daje na to przyzwolenie.Co to za lekarz,który tego dokonuje?Życie to najcenniejszy Dar jaki otrzymujemy i nikt nie powinien to zabierać.Wdtyd Polacy opolskie za Wasze zachowanie

19 września, 17:05, Gość:

A ja myślałem, że słownik ortograficzny to ogólnostępny przedmiot.

19 września, 18:31, Gość:

Uczyl Marcin Marcina???A aborcja to nic innego jak mordowanie,zabijanie niewinnych ,bezbronnych dzieci poczetych dzieci. Co to za słowo aborcja?Zasłona dymna!!!

19 września, 18:52, Gość:

Każdy ma prawo decydować o swoich czynach, nie robi tego pod przymusem, ale dlaczego mam oglądać na ulicy miasta tego typu obrazki..

A co sumienie nie czyste.Prawda w 100%

G
Gość
19 września, 19:52, Natasza Twardodupcewa:

Pod szpitalem ginekologicznym straszyli rodzące kobiety. Ktoś się wkurzył.

A kto straszył,?I co one baly się rodzić?Miały problemy..Poród to nie aborcja.Przestancue glupoty pisac i tlumaczyc debili,ktorzy lepiej aby swoje glowy wymazali...

N
Natasza Twardodupcewa

Pod szpitalem ginekologicznym straszyli rodzące kobiety. Ktoś się wkurzył.

G
Gość
19 września, 13:49, Gość:

Śmieszne to wszystko ponieważ w całej tej akcji chodzi tylko o to aby o paru osobach ktoś napisał. Hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja. Jak sama nazwa wskazuje prawo do życia, natomiast jak dzieci już się urodzą, podrosną to jeden z drugim z tejże fundacji naraża je z premedytacją na oglądanie tego typu zdjęć. Ciekaw jestem czy pokój również mają wytapetowany tego typu obrazkami.

19 września, 18:51, Gość:

No właśnie, jak z dziećmi przejść obok takiego auta. Jak im wytłumaczyć co widzą, przecież dzieci są mistrzami trudnych pytań. Ciekawe jakie obrazy będą miały w głowie wieczorem przed zaśnięciem.

A matki, które poroniły? Takie makabryczne obrazy są traumatyczne i rozdrapują rany na psychice

Jak dla mnie jest to niedopuszczalne w przestrzeni publicznej i argumenty typu ,ratusz nie ma narzędzi, policja nie ma narzędzi aby ten pojazd odcholować są śmieszne.

G
Gość

Klocki na masce, klocki na klamkach.

G
Gość
19 września, 16:34, Gość:

Myślałam,że opolanue są bardziej inteligentni i są za życiem od samego poczęcia.Co to za człowiek, osoba,która pozwala zamordowac,zabic swoje niewinne,bezbronne dziecko?BCo to za osoba,poseł,który daje na to przyzwolenie.Co to za lekarz,który tego dokonuje?Życie to najcenniejszy Dar jaki otrzymujemy i nikt nie powinien to zabierać.Wdtyd Polacy opolskie za Wasze zachowanie

19 września, 17:05, Gość:

A ja myślałem, że słownik ortograficzny to ogólnostępny przedmiot.

19 września, 18:31, Gość:

Uczyl Marcin Marcina???A aborcja to nic innego jak mordowanie,zabijanie niewinnych ,bezbronnych dzieci poczetych dzieci. Co to za słowo aborcja?Zasłona dymna!!!

Każdy ma prawo decydować o swoich czynach, nie robi tego pod przymusem, ale dlaczego mam oglądać na ulicy miasta tego typu obrazki..

G
Gość
19 września, 13:49, Gość:

Śmieszne to wszystko ponieważ w całej tej akcji chodzi tylko o to aby o paru osobach ktoś napisał. Hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja. Jak sama nazwa wskazuje prawo do życia, natomiast jak dzieci już się urodzą, podrosną to jeden z drugim z tejże fundacji naraża je z premedytacją na oglądanie tego typu zdjęć. Ciekaw jestem czy pokój również mają wytapetowany tego typu obrazkami.

No właśnie, jak z dziećmi przejść obok takiego auta. Jak im wytłumaczyć co widzą, przecież dzieci są mistrzami trudnych pytań. Ciekawe jakie obrazy będą miały w głowie wieczorem przed zaśnięciem.

A matki, które poroniły? Takie makabryczne obrazy są traumatyczne i rozdrapują rany na psychice

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3