Sąsiedzka Moc od Netto. Wymyśl ciekawy projekt dla swojej lokalnej społeczności i zdobądź fundusze na jego realizację

Materiał informacyjny Netto
Ławka na skwerze? Wybieg dla psów? Organizacja zawodów biegowych czy turnieju piłkarskiego? A może kurs obsługi komputera dla seniorów? Jeśli masz pomysł na projekt i szukasz środków finansowych na jego wsparcie, program Sąsiedzka Moc jest właśnie dla Ciebie. Jego organizatorem jest sieć sklepów Netto, która przeznaczy łącznie 600 tys. zł na realizację 50 lokalnych projektów. Inicjatywy można zgłaszać od 26 września do 31 października br. poprzez stronę internetową www.sasiedzkamoc.netto.pl. Wpływ na ich wybór będą mieli klienci – głosując w sklepach Netto. Celem projektu jest wsparcie miejscowych inicjatyw w obszarach: ekologia, sport i rekreacja, seniorzy, dzieci i młodzież, lokalna społeczność oraz zwierzęta.

Lokalne inicjatywy mają to do siebie, że umacniają sąsiedzkie relacje. Czasem wystarczy postawić ławkę w zacienionym miejscu, na której może przysiąść rodzic z dzieckiem, czy senior wracający z zakupów. To tu mogą toczyć się zwykłe, codzienne rozmowy, które sprawiają, że czujemy się mniej anonimowi. Nawet z pozoru mała zmiana może mieć ogromny wpływ życie lokalnej społeczności. Nie ma znaczenia, czy mieszkasz w małej miejscowości, czy w dużym mieście. Jeśli chcesz działać, zgłoś swój pomysł do programu Netto - Sąsiedzka Moc.

Rozejrzyj się wokół

Wierzymy w siłę sąsiedzkich relacji. Chcemy wesprzeć społeczności lokalne, zwłaszcza te, których częścią, jako Netto, jesteśmy. Dlatego właśnie uruchamiamy program Sąsiedzka Moc. Nie mamy wątpliwości, że zapał do realizacji lokalnych inicjatyw jest duży – pokazują to nasze doświadczenia, jak i bieżący kontakt z przedstawicielami różnego rodzaju organizacji, zaangażowanych w działania na rzecz swojego otoczenia_– mówi Hugo Mesquita, CEO Netto Polska. – _W sumie sfinansujemy realizację 50 projektów, z czego 45 otrzyma granty wynoszące 10 tys., a 5 – w wysokości 30 tys. zł każdy. Mamy nadzieję, że niejeden zgłoszony projekt pozytywnie nas zaskoczy, a te które uzyskają wsparcie, realnie przysłużą się lokalnym społecznościom.

Może nosisz w sobie pomysł na lokalne działanie już dawno, a może szukasz inspiracji – rozejrzyj się wokół. Wspierasz kobiety? – zorganizuj dla nich kurs samoobrony lub szkolenie w ramach aktywizacji zawodowej. Widzisz, że brakuje czegoś najmłodszym? – zgłoś zapotrzebowanie na wyposażenie szkoły lub odświeżenie placu zabaw. Jesteś wielbicielem czworonogów? – postaw na wybieg dla zwierząt.

Różnorodność projektów, które można zgłosić, jest duża. Ważne, by kwalifikowały się do którejś z sześciu kategorii, jakie w ramach Sąsiedzkiej Mocy chcemy wspierać, i odpowiadały na potrzeby lokalnych społeczności.podkreśla Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska.

Zgłoś projekt

Pierwszy etap programu polega na zgłaszaniu projektów poprzez specjalny formularz dostępny na stronie www.sasiedzkamoc.netto.pl. Od 26 września do 31 października br. może go wypełnić każda pełnoletnia osoba, przedstawicieli instytucji, fundacji, stowarzyszenia, rady osiedla, szkoły, przedszkola czy spółdzielni mieszkaniowej. Zgłaszając inicjatywę, należy wskazać obszar, którego ona dotyczy: ekologia, sport i rekreacja, seniorzy, dzieci i młodzież, lokalna społeczność lub zwierzęta, krótko opisać projekt oraz określić koszt jego realizacji. Im rzetelniej wypełniony formularz i uzasadniony projekt – tym większa szansa na przejście do drugiego etapu programu, czyli głosowania w sklepach.

Sąsiedzka Moc od Netto. Wymyśl ciekawy projekt dla swojej lokalnej społeczności i zdobądź fundusze na jego realizację

Zagłosuj na inicjatywę bliską twemu sercu

Głosowanie potrwa od 28 listopada do 31 grudnia br. Na wybrane w pierwszym etapie inicjatywy głos oddadzą klienci w wybranych sklepach Netto. Kartę do głosowania otrzyma każdy, kto zrobi zakupy na kwotę min. 50 zł. Znajdzie się na niej od 2 do 5 projektów z danego rejonu. Kartę z zaznaczonym wyborem będzie trzeba wrzucić do urny umieszczonej w sklepie.

Każdy zgłaszany projekt walczy o wsparcie finansowe w wysokości 10 000 zł. Jest też możliwość uzyskania grantu w wysokości 30 000 zł. Tę wyższą kwotę należy dobrze umotywować już na etapie formularza zgłoszeniowego, ponieważ w jej przypadku konkurencja będzie większa – taką pulę otrzyma maksymalnie 5 projektów. Te wybierze komisja po wyłonieniu zwycięzców głosowania w sklepach, oceniając ich potencjał oraz biorąc pod uwagę w jaki sposób je umotywowano.

Informacje o projekcie oraz regulamin znajdują się na stronie www.sasiedzkamoc.netto.pl. Wszelkie pytania dotyczące programu Sąsiedzka Moc można zadawać mailowo: sasiedzkamoc@netto.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Sąsiedzka Moc od Netto. Wymyśl ciekawy projekt dla swojej lokalnej społeczności i zdobądź fundusze na jego realizację - Portal i.pl

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska