Sebastian Świderski przyjechał do Byczyny. Nagradzał laureatów konkursu o siatkówce

Milena Zatylna
Milena Zatylna
W Byczynie został rozstrzygnięty konkurs poświęcony siatkówce. Gościem uroczystości był Sebastian Świderski, wybitny siatkarz, a obecnie prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Czekała na niego niespodzianka - portret autorstwa Tymoteusza Śnieżka, ucznia klasy szóstej miejscowej PSP.
W Byczynie został rozstrzygnięty konkurs poświęcony siatkówce. Gościem uroczystości był Sebastian Świderski, wybitny siatkarz, a obecnie prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Czekała na niego niespodzianka - portret autorstwa Tymoteusza Śnieżka, ucznia klasy szóstej miejscowej PSP. Milena Zatylna
W piątek (17 maja) w ratuszu w Byczynie został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Siatkówka – sport, co łączy a nie dzieli. Nagrody laureatom wręczał m.in. Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych od czwartej to ósmej klasy. Organizatorem zmagań jest Zespół Szkół w Byczynie.

- To już dwunasta edycja naszego konkursu, a jej poziom jest bardzo wysoki. W tym roku mamy 32 laureatów, w tym aż dwie nagrody Grand Prix - w kategorii plastycznej i literackiej – informuje polonistka Anna Pliszek, która jest pomysłodawczynią przedsięwzięcia obok Beaty Sobani (nauczycielki wuefu) oraz Krzysztofa Chojaka (nauczyciela plastyki).

W tym roku na konkurs wpłynęło 230 prac plastycznych, 30 fraszek i 18 prac literackich. Ich autorami byli uczniowie z 49 szkół podstawowych z całej Polski.

Najczęściej bohaterami prac uczniów byli: Wilfredo León, Karol Kłos, Aleksander Śliwka, Bartosz Kurek, Bartosz Bednorz, Bartosz Kurek i Magdalena Stysiak.

Prace oceniało czteroosobowe jury, w którym oprócz wymienionych wyżej nauczycieli, zasiadała jeszcze ceramiczka Justyna Wolny.

- Organizujemy ten konkurs, by w inny sposób propagować siatkówkę, bo nie każdy ma możliwość, aby w siatkówkę grać. Okazało się, że ta idea się przyjęła – mówi Anna Pliszek. – Udało nam się reaktywować konkurs po roku przerwy z powodu pandemii i cały czas cieszy się ogromnym powodzeniem. Co zresztą widać po tegorocznej edycji.

Nagrody laureatom wręczali m.in. Sebastian Świderski, wybitny siatkarz, ponad 300-krotny reprezentant Polski, a obecnie prezes PZPS, Waldemar Kobienia (prezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej), Przemysław Cygler (prezes honorowy OZPS) oraz Tomasz Poznański (skarbnik OZPS).

- Cieszę się, że są ludzie, którzy nie tylko potrafią wszczepić w was, młodych, chęć do uprawiania sportu, ale także do bycia przy sporcie. To jest wielka rzecz. To jeden z najlepszych pomysłów na propagowanie siatkówki – mówił Sebastian Świderski. – Konkurs ten pokazuje, że siatkówkę można kochać na wiele sposobów. Nie tylko poprzez boisko, nie tylko przez zawody. Miłość tę można przełożyć także na rysunki, wiersze czy fraszki. To pokazuje, że siatkówka jest kochana. Zapraszam was do kibicowania i śledzenia naszych reprezentacji, nie tylko w Paryżu, na igrzyskach, ale na co dzień.

Na Sebastiana Świderskiego czekała niespodzianka. Otrzymał on swój portret autorstwa Tymoteusza Śnieżka, ucznia klasy szóstej PSP w Byczynie, który był laureatem konkursu przed dwoma laty.

Poniżej publikujemy listę nagrodzonych

Kategoria – praca literacka:

 • 1.miejsce Katarzyna Grochowska (SP nr 60 w Bydgoszczy);
 • 2. miejsce Filip Czarnecki (SP w Wołczynie);
 • 3. miejsce ex aequo Elena Pracz (PSP w Sobolewie) i Blanka Kłaczkiewicz (SP nr 15 w Kielcach).

Kategoria – fraszka

 • 1. miejsce Hanna Stojecka (SP nr 1 w Wieruszowie);
 • 2. miejsce ex aequo Dominik Run (SP nr 1 w Piastowie) i Maria Dybka (PSP nr 5 w Kluczborku;
 • 3. miejsce ex aequo Kacper Szymczyszyn (Zespół Szkół w Wołczynie), Hanna Kołodziej (SP nr 3 Kłodzku) i Tomasz Woźniak (SP w Skomlinie);

Wyróżnienia: Hanna Pasikowska (SP w Żarkach), Piotr Dybka (PSP nr 5 w Kluczborku), Maja Księżopolska (SP nr 1 w Mrozach).

Grand Prix w kategorii literackiej – Maria Kaleta

Kategoria plastyczna klasy IV-V

 • 1. miejsce ex aequo Wiktoria Krupa (PSP w Sobolewie) i Oliwia Grzebiela (PSP w Kościeliskach);
 • 2. miejsce ex aequo Kamil Boryczka (PSP w Byczynie) i Antonina Żuchowska (SP nr 15 w Kielcach);
 • 3. miejsce ex aequo Milena Paraluk (SP nr 15 w Jastrzębiu-Zdroju); Tomasz Woźniak (SP w Skomlinie) i Zofia Firszt (PSP w Kluczborku);

Wyróżnienia: Sara Mróz (SP w Prusinowicach), Tobiasz Woźnik (SP w Skomlinie), Błażej Plewka (SP w Mrozach).

Kategoria plastyczna klasy VI-VIII

 • 1. Aleksandra Kondracka (PSP nr 5 w Kluczborku);
 • 2. miejsce ex aequo Julia Wietecha (SP w Kostowie), Justyna Bączyńska (SP w Lututowie) i Nadia Spandel (SP nr 15 w Jastrzębiu-Zdroju);
 • 3. miejsce Barbara Maciejewska (SP w Lututowie);

Wyróżnienia: Hanna Kołodziej (SP nr 3 w Kłodzku), Magdalena Sobik (SP w Skomlinie) i Diana Ihnatenko (SP nr 1 w Wieruszowie).

Grand Prix w kategorii plastycznej otrzymała Amelia Golus (SP nr 1 w Wieruszowie).

Rozstrzygnięcie konkursu poświęconego siatkówce odbyło się w urzędzie miejskim w Byczynie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Od jutra strefa buforowa na granicy z Białorusią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska