Sędziowska baza Euro 2012 w Krakowie ?

  Sędziowska baza Euro 2012 w Krakowie ?

  Krzysztof Sakowski

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  Sędziowie piłkarscy, którzy będą arbitrami podczas Euro 2012, zostaną skoszarowani w Krakowie. - Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Michał Listkiewicz, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, przekazał nam, że UEFA chciałaby, aby baza sędziowska znajdowała się pod Wawelem - mówi poseł Ireneusz Raś, wiceprzewodniczący komisji.
  Co to oznacza dla Krakowa? Przede wszystkim trzeba będzie przygotować bezpieczny hotel, gdzie sędziowie nie będą niepokojeni przez kibiców czy media.

  Sędziowie muszą mieć również do dyspozycji boisko do treningu i zapewnioną odnowę biologiczną.
  - W tej chwili nie ma jeszcze za bardzo nad czym dyskutować, bo nie ma konkretów - kwituje Barbara Janik, dyrektorka krakowskiego Biura ds. Euro 2012. - Nie mam jednak najmniejszych wątpliwości
  co do tego, że w Krakowie moglibyśmy zorganizować taką bazę. Znalazłby się odpowiedni hotel i całe potrzebne zaplecze - dodaje.

  Adrian Ochalik, rzecznik prasowy Wisły Kraków, jest przekonany, że stolica Małopolski jest w stanie zapewnić sędziom warunki na światowym poziomie. - W 2012 roku będziemy mieli wybudowane trzy dodatkowe boiska i gotowe całe zaplecze stadionu - podkreśla.

  UEFA nie przez przypadek wskazała Kraków jako miejsce przyszłej bazy sędziowskiej. "Polska Gazeta Krakowska" pisała o raportach przedstawicieli europejskiej centrali piłkarskiej, którzy bardzo chwalili nas m.in. za hotele i infrastrukturę transportową. - Wystawili dobre noty dla lotniska w Balicach
  i połączenia z centrum. Sędziowie mieliby możliwość łatwego przemieszczania się do miast, w których będą rozgrywane mecze - podkreśla Ireneusz Raś.

  Barbara Janik zaznacza, że Kraków cały czas aspiruje do organizacji meczów mistrzostw Europy.
  - Staramy się przede wszystkim o rozgrywki, choć propozycja UEFA związana z sędziami to także wielki prestiż dla miasta - ocenia.

  Czy decyzja UEFA o stworzeniu sędziowskiej bazy w Krakowie nie stanie jednak na przeszkodzie organizacji w stolicy Małopolski meczu? - Prezes Listkiewicz zapewniał, że nie - odpowiada Ireneusz Raś.

  Arbitrzy sędziujący mecze podczas Euro 2008 są zgrupowani w jednym ośrodku pod Zurychem i mają codzienne treningi. Wstępu do ośrodka pilnują zastępy ochroniarzy. Na mecze dojeżdżają samochodami bądź korzystają z samolotów. Mają także do dyspozycji autokar.

  Tymczasem szef UEFA Michel Platini powiedział wczoraj w wywiadach dla włoskich dzienników
  "La Stampa" i "Gazzetta dello Sport", że ostateczna decyzja w sprawie organizacji Euro 2012 zapadnie na jesieni, po inspekcji planowanej na 2 i 3 lipca.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo