Seniorze, zadbaj o swoje zdrowie. Zapraszamy na relację z Forum Seniora. Z powodu pandemii, spotkaliśmy się w internecie!

DM
Udostępnij:
Zdrowie, bezpieczeństwo, opieka i pomoc dla osób starszych – o tym rozmawialiśmy podczas Forum Seniora. Z powodu epidemii spotykaliśmy się online za pośrednictwem komputerów, tabletów i smartfonów. Zaletą takiej formuły jest możliwość powracania do rozmów z ekspertami i porad, które dla Państwa przygotowaliśmy - do czego teraz serdecznie zapraszamy. Patronat nad wydarzeniem objął Urząd Miasta Opola.

Forum Seniora to wydarzenie organizowane cyklicznie w całej Polsce. Teraz odbyło się również w Opolu! W trosce o bezpieczeństwo uczestników, wykłady były transmitowane w internecie. Wszyscy, którzy nie mogli w tym czasie tego obserwować, w dowolnej chwili mogą forum odtworzyć.

Aby obejrzeć relację z I Forum Seniora, wystarczy przejść na stronę klikając:

Forum Seniora to doskonała okazja do zdobycia wiedzy na temat zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych. Omówiliśmy aktualne zagadnienia, istotne zarówno z perspektywy seniorów, jak i ich najbliższych. Temat główny pierwszej edycji spotkania to „Senior w nowej rzeczywistości”. Eksperci z różnych dziedzin specjalnie dla uczestników Forum przygotowali następujące wykłady i rozmowy:

  • Zdrowie fizyczne i psychiczne w dobie pandemii. O tym, jak o nie zadbać, opowie nasz gość specjalny, profesor Marian Zembala - światowej sławy kardiochirurg, szef Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i były minister zdrowia.
  • Covid 19. Co wiemy o nowej chorobie i jak się jej wystrzegać? – na te pytanie odpowiadać będzie Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Opolu i konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych.
  • Zdrowa i aktywna emerytura – jak zachować dobrą kondycję po 60. - to temat wystąpienialek. med. Katarzyny Bojkowskiej-Otrębskiej, wojewódzkiego konsultanta ds. geriatrii.
  • Seniorze, nie daj się oszustom! – gość specjalny Michał Fajbusiewicz, autor słynnego programu telewizyjnego „997” opowie o tym, jak się zabezpieczyć przed naciągaczami.

PARTNER FORUM

Informacji o forum udziela:
Beata Ciućka
tel. 502 326 072
bciucka@nto.pl

Regulamin forum

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Seniorze, zadbaj o swoje zdrowie. Zapraszamy na relację z Forum Seniora. Z powodu pandemii, spotkaliśmy się w internecie! - Nowa Trybuna Opolska

Więcej informacji na stronie głównej Nowa Trybuna Opolska