Sezon letni w powiecie nyskim czas rozpocząć!

Redakcja
Na miłośników sportów wodnych czeka Jezioro Nyskie, a wraz z nim możliwość ścigania się na skuterach, surfowania na desce czy też przejażdżki łodziami motorowodnymi. Bezpieczeństwa wypoczywających na wodzie i plaży strzegą ratownicy WOPR i policja.
Na miłośników sportów wodnych czeka Jezioro Nyskie, a wraz z nim możliwość ścigania się na skuterach, surfowania na desce czy też przejażdżki łodziami motorowodnymi. Bezpieczeństwa wypoczywających na wodzie i plaży strzegą ratownicy WOPR i policja.
Turystów będą kusić parki rozrywki, trasy rowerowe, jeziora, forty i kąpieliska.

- Jesteśmy w pełni przygotowani do sezonu zarówno od strony całej infrastruktury, jak i bezpieczeństwa - mówi Anatol Bukała, naczelnik wydziału promocji, sportu i turystyki w nyskim starostwie.

W całym powiecie do dyspozycji gości jest około 7 tys. zarejestrowanych miejsc noclegowych: w
hotelach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych, schroniskach i na polach namiotowych, a ta baza wciąż się powiększa.

Tylko w tym roku dołączyły do niej nowe hotele: Fryderyk w Nysie, Gorzelany i Villa Daglezja w Pokrzywnej.

W Jarnołtówku i Gierałcicach (gmina Głuchołazy) powstały natomiast trzy gospodarstwa agroturystyczne.

- Mamy też Jezioro Nyskie i basen na Ujejskiego, a kolejnym będzie nowy basen w Głuchołazach i wyremontowane niedawno kąpielisko w Paczkowie - wymienia Bukała.

To nie koniec nowości, zwłaszcza w gminie Głuchołazy. W Podlesiu na miejscu nieczynnej szkoły budowany jest hotel z zapleczem rekreacyjnym. Żądnych adrenaliny turystów natomiast ucieszy uruchomienie (od 1 lipca) interaktywnego parku rozrywki "Zaginione Miasto Rosenau" w Pokrzywnej.

Nysa będzie kusić nowym klubem i ścianą wspinaczkową w Wieży Ciśnień, a Paczków ścieżką widokową po średniowiecznych murach.

- Mamy mnóstwo propozycji dla każdego, wedle gustu - m.in.: weekend z fortyfikacjami, szlakami sławnych nysan, czy też rowerowy z "czarownicami" - wylicza pan Anatol.

Mnogość oferty jest tym bardziej istotna, gdyż zwiększa się liczba odwiedzających powiat turystów. W ciągu ostatnich 13 lat z 40 tysięcy zrobiło się ich ponad 85 tys. Podobnie w przypadku noclegów: ze 150 tys. liczba ta wzrosła do 246 tys.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska