Short track: Aida Bella i Adam Filipowicz nie wypełnili norm olimpijskich

Aida Bella startu w Kanadzie nie uzna za choćby niezły.
Aida Bella startu w Kanadzie nie uzna za choćby niezły. fot. Sławomir Mielnik
Reprezentanci opolskiego AZS-u Politechniki startowali w zawodach Pucharu Świata w Montrealu. Były one pierwszą kwalifikacją na igrzyska w Vancouver.

Kolejną szansę będą mieli już w najbliższy weekend w amerykańskim Marquette. Tradycyjnie walka o czołowe miejsca toczyła się między reprezentantami Chin, Korei Płd., Kanady i USA.

Warunkiem uzyskania kwalifikacji było zajęcie minimum 20. miejsca na którymś z dystansów. Opolanie nie podołali temu zadaniu. Na swoim koronnym dystansie 500 m Bella była dopiero 42., a awans wywalczyła również Patrycja Maliszewska z Juvenii Białystok, zajmując 11. pozycję. Na 1500 m opolanka nie startowała (20. była Paula Bzura z Juvenii), a na dystansie 1000 m zajęła dalekie 58. miejsce. Polki nie zakwalifikowały się też w sztafecie. Tu warunkiem było zajęcie miejsca w pierwszej ósemce, a startujące w składzie: Bella, Bzura, Maliszewska i Anna Romanowicz, Polki były 11.

Filipowicz startował na dystansach 1500 m oraz 500 m i w sztafecie. W tej ostatniej Polacy zajęli 14. lokatę, aż 24 sek za zwycięską Kanadą. Indywidualnie Filipowicz był odpowiednio 35. i 40. Na tych dystansach z Polaków najwyżej sklasyfikowano Jakuba Jaworskiego (30. miejsce) i Dariusza Kuleszę (28.). Na 1000 m Jaworski zajął 33. pozycję.