Short track. Akademicy z Opola na dalszych lokatach

Oliwia Gawlica
Oliwia Gawlica Sławomir Jakubowski
Zawodnicy AZS-u Opole startowali w zawodach Pucharu Świata i na zimowej Uniwersjadzie.

Patrycja Maliszewska (Juvenia Białystok) odpadła w ćwierćfinale rywalizacji na 500 metrów podczas ostatnich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w tureckim Erzurum. Polka zajęła ostatecznie 11. miejsce, a w klasyfikacji końcowej PŚ uplasowała się na 10. pozycji. To był najlepszy start spośród podopiecznych Anny Łukanowej-Jakubowskiej.

W Turcji startowała między innymi także nasza Oliwia Gawlica. Na 1500 metrów zajęła 24. miejsce, a na 1000 metrów była 26. Wraz z koleżankami z reprezentacji w sztafecie zajęła ostatnią 8. lokatę.
W Hiszpanii na światowych zmaganiach studentów mieliśmy z kolei dwoje reprezentantów, a zabrakło mającej kłopoty zdrowotne Marty Wójcik, która miała największe szanse na dobry występ. Taki mógł być tylko jeden.

Polska sztafeta mężczyzn w składzie z reprezentantem AZS-u Politechniki Opole Adamem Filipowiczem oraz Rafałem Grycnerem, Michałem Kłosińskim i Wojciechem Kraśnickim dzięki czasowi awansowała z 3. miejsca do półfinału sztafety podczas zimowej Uniwersjady. W nim nie sprostała jednak Japończykom, Koreańczykom i Chińczykom. W finale B biało-czerwoni studenci zapewnili sobie 7. miejsce.

W startach indywidualnych Filipowicz był 17. na 500 i 1000 m, a jego klubowa koleżanka Katarzyna Iwach - 27. na 1500 m, 21. na 1000 m i 25. na 500 m.