Short track: Dobre otwarcie akademików z Opola

Adam Filipowicz
Adam Filipowicz Sławomir Jakubowski
W Sanoku odbyły się pierwsze zawody nowego sezonu i są one zaliczane do ogólnopolskiego rankingu. Na dziewięć rozegranych kategorii zawodnicy AZS-u Politechnika Opole wygrali cztery.

Adam Filipowicz, startujący niejako treningowo, gdyż tylko na dwóch z trzech dystansów po pierwszym dniu był najlepszy, wygrywając rywalizację na 500 metrów seniorów. Nie wystartował jednak na 1000 m, a na 1500 m był czwarty. Ostatecznie dało mu to drugą pozycję w wieloboju.

W kategorii junior E trzecie miejsce zajął w klasyfikacji generalnej Szymon Chyjek (trzykrotnie trzeci), a najlepiej spisali się opolanie w kategoriach wiekowych juniora C,D i F. Magdalena Wilga (urodzona w 2000 roku zawodniczka była pierwsza na 1500 m, trzecia na 500 m oraz druga na 1000 m), Wiktoria Tkaczuk (12-latka wygrała 500, 777 i 1000 m), Mateusz Krzemiński (wygrał trzy dystanse tak jak jego rówieśnica Tkaczuk)i Andrzej Radziejowski (9-latek był bezkonkurencyjny triumfując na wszystkich dystansach: 333, 222 i 500 m) w dobrym stylu wygrali w rywalizacji z ponad dwudziestoma zawodnikami z całej Polski.

Dobry występ podopiecznych trener Anny Łukanowej-Jakubowskiej przełożył się na miejsce dla nich w kadrze Polski juniorów i za tydzień wystartują w międzynarodowych zawodach "Danubia Cup".

W kategorii łączącej juniorów młodszych, starszych i seniorów 6. lokaty zajmowały z kolei: Katarzyna Iwach (1000 m) i Kamila Bąk (1500m). W Sanoku zabrkło dwóch naszych najlepszych łyżwiarek i kadrowiczek: Oliwii Gawlicy (nie zdecydowała się na start po niedawnej kontuzji i przygotowuje się do Pucharów Świata) oraz Marty Wójcik.