Short track - dobry występ opolskich zawodniczek na Pucharze Polski w Elblągu

Malwina Zawada zajęła drugie miejsca w wielobojach.
Malwina Zawada zajęła drugie miejsca w wielobojach. fot. Sławomir Mielnik
Udostępnij:
W imprezie wystartowała krajowa czołówka oprócz opolanki Aidy Belli i Patrycji Maliszewskiej, które były na zawodach Pucharu Świata.

W tym mieście na północy kraju zaplanowano w marcu mistrzostwa Polski. Zawodniczki AZS-u Politechniki Opole miały więc okazję zapoznać się z miejscowym obiektem.

Wśród seniorek w wieloboju wygrała zarówno w Pucharze Polski jak i zawodach OZR Anna Romanowicz z Juvenii Białystok. Tuż za nią uplasowała się opolanka Malwina Zawada.

W zawodach OZR Zawada wygrała na 1000 m i została zdyskwalifikowana na 500 m, a w Pucharze Polski wygrała na 1500 m i była czwarta na 500 m. W wieloboju w Pucharze Polski piąta była Marta Wójcik, a szósta Kaja Pniewska. Wójcik ponadto była druga w wieloboju juniorek.

Rywalizowali także młodsi łyżwiarze z Opola. W swoich kategoriach wiekowych zajmowali miejsca: 4. Karina Byrska, 6. Jakub Buchta, 8. Oliwia Gawlica, 10. Julia Buchta, 15. Magdalena Wilk, 16. Ludmiła Sielanczyk.