Short track. Jak wypadli nasi reprezentanci w kolejnych startach na Uniwersjadzie?

Aida Bella (z lewej) i Kaja Pniewska wchodziły w skład polskiej sztafety, której niestety nie udało się awansować do biegu o medale. Sławomir Jakubowski
Było lepiej niż we środę, ale do najlepszych trochę brakowało.

Czwartek był drugim dniem zmagań łyżwiarzy ścigających się na krótkim torze (short track) podczas zmagań sportowców - studentów na imprezie we włoskim Trydencie.

Po nieudanym pierwszym dniu zmagań, gdy reprezentanci AZS-u Politechniki Opole (Aida Bella, Barbara Kobylakiewicz, Marta Wójcik i Adam Filipowicz) w komplecie odpadli w I rundzie rywalizacji na 1500 m szansą rehabilitacji dla nich był czwartkowy występ na dystansie 500 m.

Nasi łyżwiarze wypadli lepiej, ale do półfinałów nie udało im się przebić. Filipowicz ponownie odpadł w I rundzie i zajął wśród mężczyzn 34. miejsce na 41 startujących. W I rundzie odpadła też Kobylakiewicz i została sklasyfikowana na 21. miejscu wśród 31 studentek startujących na tym dystansie.

Przez I rundę przebrnęły natomiast Bella i Wójcik.W II rundzie, która była jednocześnie etapem ćwierćfinałów niewiele zabrakło im do szczęścia. Obie zajmowały 3. miejsca, a do najlepszej ósemki z każdego biegu ćwierćfinałowego awansowały po dwie zawodniczki. Belli zabrakło 0,16 sek., a Wójcik 0,32 sek. Ostatecznie Bella zajęła 10. miejsce, a jej koleżanka 11.

W czwartek odbyły się też półfinały w rywalizacji sztafet (3000 m kobiety i 5000 m mężczyźni) z udziałem polskich zespołów.
Wśród kobiet na starcie rywalizacji stanęło osiem drużyn i od razu przystąpiono do półfinałów. Polska sztafeta w składzie (Bella, Wójcik, trzecia z opolanek - Kaja Pniewska oraz Agnieszka Tawrel z Juvenii Białystok) w swoim biegu za rywalki miały zespoły: Chin, Kanady oraz Węgier. Niestety biało-czerwone nie sprostały rywalkom i zajęły ostatnie 4. miejsce. Wygrały Węgierki przed Chinkami i te dwie ekipy pojadą w finale A o medale. Polkom i Kanadyjkom został finał B i walka o miejsca 5-8. Ich rywalkami będą Japonki i Bułgarki, a Koreanki i Rosjanki powalczą o miejsce na podium.

Męska sztafeta (Filipowicz, Michał Domański, Sebastian Kłosiński - obaj Start Elbląg oraz Wojciech Kraśnicki z Juvenii Białystok) była jedną z 11 jaka została zgłoszona do walki. Po przebrnięciu przez I rundę w półfinale polscy łyżwiarze walczyli z: Rosjanami, Ukraińcami i Węgrami. Tak jak kobieca sztafeta zajęli ostatnie 4. miejsce i pojadą w finale B wraz z: Ukrainą, Koreą Południową i Turcją. W finale A są: Kanada, Francja,Węgry i Rosja.

W piątek w przedostatnim dniu Uniwersjady rywalizacja w finałach A i B sztafet oraz na dystansie 1000 m. To ostatnie konkurencje w short tracku.