Short track. Kilka medali zdobyły w Świdnicy opolskie łyżwiarki

Marta Wójcik (z prawej) i Katarzyna Iwach
Marta Wójcik (z prawej) i Katarzyna Iwach fot. Mariusz Matkowski
Rozegrano tam finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będące równocześnie mistrzostwami Polski juniorów młodszych i juniorów. Opole reprezentowało pięć zawodniczek OMKŁS-u i AZS-u PO.

Wszystkie krążki zdobyły w kategorii młodszej zawodniczki OMKŁS-u. W rywalizacji juniorek B na dystansie 1000 m w półfinale Marta Wójcik zanotowała upadek, co wpłynęło na jej postawę w dalszej fazie zawodów. Na tym dystansie była piata, a 4. miejsce zajęła Katarzyna Iwach. Na dystansach 500 i 800 metrów obie zajmowały solidarnie 2. (Wójcik) i 3. (Iwach) pozycje. Poza tym na 1500 m Wójcik była druga, a Iwach czwarta i tak też zostały sklasyfikowane w wieloboju. Zawody wygrała Agnieszka Tawrel z Juvenii Białystok.

Także sztafeta OMKŁS (Wójcik, Iwach, Ada Birecka) była druga za Juvenią.
W kategorii juniorek A niezły występ zaliczyła Ada Birec-ka, która była 6. na 500 m i 7. w wieloboju. 10. pozycję w wieloboju zajęła Patrycja Staruchowicz (AZS), a Angelika Nowakowska nie przebrnęła eliminacji.

OMKŁS był trzeci w klasyfikacji klubowej (40 pkt), a trzy punkty do klasyfikacji wojewódzkiej dorzucił AZS. Wygrała Juvenia przed Błyskawicą Toruń.

- Bardzo dobrze pojechały Kasia i krótko trenująca Ada - komentuje Anna Łuka-nowa-Jakubowska, trenerka opolanek. - Marta po upadku jeździła asekuracyjnie, ale z występu moich zawodniczek mogę być zadowolona.