Short track. Marta Wójcik 11 w Pucharze Świata

Marta Wójcik
Marta Wójcik Sławomir Jakubowski
Zawodniczka AZS-u Politechnika Opole zaliczyła najlepszy start w sezonie na 1000 metrów.

Dwie opolanki, kóre zabrała trener Anna Łukanowa-Jakubowska wystąpiły w preeliminacjach 1000 metrów. Wójcik w swoim biegu była trzecia, ale awansowała dalej z czasem. Z kolei Oliwia Gawlica, która także ukończyła bieg jako trzecia, ale miała czas gorszy od koleżanki o sześć sekund, znalazła się w repasażach, kótrych nie przeszła.

W kolejnym biegu Wójcik zajęła premiowaną awansem 2. lokatę, wyprzedzając Koreankę i Chinkę. Opolanka awansowała z dziesiątym czasem w stawce i choć po raz kolejny zbliżyła się do swojego rekordu życiowego, nie zdołała przebić się do półfinału. Ostatecznie czas 1.33,307 minuty dał jej 3. pozycję za dwoma finalistkami z Azji, a przed dwoma Europejkami. Wójcik sklasyfikowana została na wysokim 11. miejscu.

Nasze łyżwiarki jechały także w repasażach eliminacyjnych na 1500 metrów, ale bez powodzenia. Gawlica zajęła 31. pozycję, a Wójcik była 38.

Polska sztafeta w składzie z opolankami i siostrami Maliszewskimi w eliminacjach była trzecia i nie awansowała do półfinałowej ósemki, kończąc zawody na 10. pozycji i wyprzedzając sześć drużyn.
Najlepiej z naszych kadrowiczek wypadła brązowa medalistka ME Patrycja Maliszewska (Juvenia Białystok). Na swoim koronnym dystansie 500 m awansowała do półfinału, ale musiała zadowolić się finałem B, kończąc rywalizację na 8. miejscu.