Short track. Nasz tercet nie miał konkurencji

Bardzo udany start zaliczyli łyżwiarze szybcy z Opola na krótkim torze podczas Mistrzostw Polski młodzików i Pucharu Białegostoku.

Najmłodsi akademicy spisali się na tych zawodach bardzo dobrze, a w klasyfikacji łącznej juniorek grupy F (do 10 lat) w stawce sześciu zawodniczek triumfowała Oliwia Szeler z AZS-u Politechnika Opole. Podopieczna trener Anny Łukanowej - Jakubowskiej wygrała na dystansach 333 i 111,1 m oraz była szósta na 222 m, gdyż została wykluczona. Jej rówieśnik i klubowy kolega Andrzej Radziejowski okazał się już bezkonkurencyjny zarówno na trzech dystansach indywidualnie, jak i w wieloboju.
W najmłodszych kategoriach nie było wielu uczestników, ale już 27 zawodniczek rywalizowało w grupie Junior E (do 12 roku życia), a wygrała ją 10-letnia opolanka z AZS-u Nikola Urbańczyk, która wywalczyła drugie lokaty na 222 i 500 metrów i wygrała drugą odsłonę 500 m. Na tym ostatnim dystansie trzecia była jeszcze Julia Michalska (AZS PO) i w łącznej klasyfikacji punktowej zajęła 4. lokatę. Wśród chłopców tej kategorii wiekowej nasz Szymon Hyjek był 13.

W stawce 15-latek (Junior C) najlepsza z akademiczek Magdalena Wilga wywalczyła w łącznej punktacji 4. lokatę, ale trzy razy była na najniższym stopniu podium na dystansach 1000, 777 i 1500 metrów. Poza tym zajęła 5. pozycję na 500 m. W sumie sklasyfikowano 30 łyżwiarek.