Short track. Oliwia Gawlica w połowie światowej stawki

Oliwia Gawlica
Oliwia Gawlica Archiwum
W kadrze na mistrzostwa świata juniorów w Osace znalazła się jedna Opolanka - Oliwia Gawlica.

Zawodniczka AZS-u Politechnika Opolska na 1500 metrów w swoim biegu eliminacyjnym zajęła 4. miejsce i odpadła z rywalizacji. Ostatecznie sklasyfikowana została na 28. miejscu. 23. była Magadalena Warakomska, a 29. Natalia Maliszewska (obie Juvenia Białystok).

Lepiej wszystkie podopieczne z kadry trener Anny Łukanowej-Jakubowskiej spisały się na 500 metrów. Gawlica po drugim miejscu w biegu preeliminacyjnym w kolejnym była czwarta i musiała jechać w biegu rankingowym. Zajęła w nim 3. lokatę i ostatecznie 22. Warakomska była z kolei 14., a Maliszewska - 27.

Opolanka najsłabiej wypadła na 1000 metrów zajmując 34. lokatę. Warakomska była 20., a Maliszewska 26. W klasyfikacji łącznej Gawlica była 28. w gronie 48. łyżwiarek.

Cała trójka i Nicole Mazur w sztafecie na 3000 m w eliminacjach były drugie i awansowały do półfinału. W nim przegrały jednak z Rosją, Kanadą i Węgrami. W finale B zostały zdyskwalifikowane i zakończyły start na 8. pozycji.

W rywalizacji juniorów Rafał Anikiej i Wojciech Kamieński zajmowali odległe miejsca.