Short track. Pięć medali dla AZS-u Politechnika Opole

Słąwomir Jakubowski
Dziś zakończyły się Mistrzostwa Polski w short tracku. Z Elbląga z trzema medalami wraca Adam Filipowicz, który na koniec zdobył brąz na 1000 m. Opolanie mają ostatecznie złoto, srebro i trzy brązy.

W rywalizacji mężczyzn na średnim dystansie AZS mógł znów liczyć tylko na Adama Filipowicza. W półfinale wyprzedził go Szymon Wilczyk, ale nasz zawodnik ograł Wojciecha Kraśnickiego i Michała Kłosińskiego. W biegu medalowym Bartosz Konopko stoczył zwycięską, ale zaciętą walkę z Wilczykiem, a za nimi finiszował Fililipowicz. Upadek zanotował z kolei Rafał Anikiej.

Do półfinału 1000 metrów awansowały Marta Wójcik i Oliwia Gawlica, ale w nim pierwsza zaliczyła upadek, a druga była trzecia za Magdaleną Warakomską i Moniką Grządkowską. Akdemiczką pozostała walka w małym finale, w którym nie sprostały Nikoli Mazur. Wójcik zajęła ostatecznie 6. miejsce, a Gawlica - 7. Wygrała Natalia Maliszewska, przed Kamilą Stormowską i Grządkowską.
Na zakończenie rozegrano indywidualny superfinał na 3000 m , w którym znalazła się Gawlica i pod nieobecność wycofanej Patrycji Maliszewskiej zajęła trzecią lokatę i zdobyła brązowy - jedyny medal indywidualny dla Opolanek. Filipowicz, który zdobył w sobotę złoto na 500 m i brąz na 1500 m, był z kolei piąty.

Drugi z srebrnego kruszcu nasze panie wywalczyły w sztafecie, a poza zasięgiem była faworyzowana Juvenia Białystok. Brąz dla Orła Elbląg. Wśród męskich drużyn na podium stanęli tylko zawodnicy z Białegostoku, a AZS Politechnika odpadł w półfinale.