Short track. Siedem krążków dla przedstawicieli AZS-u Politechniki Opolskiej w mistrzostwach Polski

Reprezentanci AZS-u Politechniki Opolskiej siedmiokrotnie stawali na podium podczas mistrzostw Polski, które rozegrane zostały w Tomaszowie Mazowieckim.

Najwięcej powodów do radości miał po swoich występach Mateusz Krzemiński. Indywidualnie sięgnął on bowiem aż po trzy medale. Zmagania na dystansach 500 i 1000 m ukończył na 2. miejscu, zaś w wieloboju był trzeci. W tej ostatniej konkurencji musiał uznać wyższość dwóch zawodników Juvenii Białystok: Szymona Wilczyka i Pawła Adamskiego.

Krzemiński, wraz ze swoimi klubowymi kolegami: Krystianem Giszką, Adamem Filipowiczem i Sebastianem Hydzikiem, zajął też 2. lokatę w biegu sztafetowym. Ponadto Hydzik zdobył też brąz w wieloboju.

Wśród kobiet indywidualnie po medal sięgnęła tylko Magdalena Warakomska. Była druga na 1500 m. Brąz wywalczyła też żeńska sztafeta AZS-u PO.