Short track. Udane zawody w Opolu - organizacyjnie i sportowo

Anna Łukanowa- Jakubowska w samych superlatywach wypowiada się o talencie Mateusza Krzemińskiego Sławomir Jakubowski
Rekord Polski juniorów Mateusza Krzemińskiego na dystansie 1000 metrów

W sobotę i w niedzielę na opolskim Toropolu rozgrywany był Finał szóstej, zarazem ostatniej, edycji ogólnopolskich zawodów rankingowych. Na starcie stanęła krajowa czołówka, w tym wszyscy zawodnicy miejscowej sekcji AZS PO Opole. W dwudniowych zawodach nasi reprezentanci zwyciężyli w kategorii pań i panów wśród seniorów, a ponadto uzyskali wartościowe rezultaty w młodszych kategoriach juniorskich. Wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Adam Filipowicz, który nie znalazł pogromcy na żadnym z rozgrywanych dystansów. Z kolei Oliwia Gawlica wygrała dwa biegi, a w jednym była druga.

– Odczuwam zmęczenie, które narasta już od kilku tygodni – stwierdziła Gawlica. – Na zawodach pokazałam jednak swój poziom, z czego jestem zadowolona. Dobrze wypadłam w biegach na 500 i 1500 metrów, które wygrałam. Na 1000 m popełniłam błąd taktyczny i byłam druga. Zbyt długo „siedziałam” na czwartej pozycji i nie zdążyłam już wszystkich wyprzedzić. Przede mną najważniejszy start w MP, który będzie kwalifikacją do MŚ. Mimo zmęczenia forma idzie w górę i mam zamiar dobrze się zaprezentować.

Anna Łukanowa- Jakubowska, która jest trenerem zarówno w opolskim klubie, jak i trenerem kadry narodowej podkreślała znakomity występ Mateusza Krzemińskiego, który uplasował się na 9 pozycji wśród seniorów. – Trzeba pamiętać, że Mateusz ma dopiero 13 lat – podkreślała Łukanowa- Jakubowska. – Zarówno swojej kategorii wiekowej, jak i w kategorii szczebel wyższej nie ma z kim rywalizować nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Sam fakt, że jeździ na równi z seniorami jest godny uwagi. Na opolskich zawodach na dystansie 1000 metrów ustanowił rekord Polski juniorów. Fantastycznie pojechała również Gawlica. Już nie chodzi o fakt, że wygrała, ale o spektakularny sposób w jaki to uczyniła.
Biorąc pod uwagę wszystkie edycje zwycięzcami całego cyklu, w swoich kategoriach wiekowych zostali Wiktoria Tkaczuk i Andrzej Radziejowski. Do końcowego triumfu Gawlicy i Filipowiczowi zabrakło większej ilości startów.

Wyniki naszych reprezentantów:

Seniorki, juniorki starsze i młodsze: 1.Gawlica (1,1,2 – miejsca na poszczególnych dystansach)