Short track. W Elblągu rozegrano ostatnie zawody Pucharu Polski

Oliwia Gawlica
Oliwia Gawlica fot. Sławomir Mielnik
Po raz kolejny w ogólnopolskich zawodach rankingowych (OZR) świetnie spisała się 13-letnia Oliwia Gawlica z OMKŁS Opole. Odniosła piąte zwycięstwo i z kompletem punktów wygrała całosezonową klasyfikację wśród juniorek D.

Gawlica z powodzeniem pojechała też w Pucharze Polski. W tych zawodach startować mogą zawodnicy posiadający co najmniej II klasę sportową, a w rywalizacji z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi łyżwiarkami (wygrała Karolina Regucka z Juvenii Białystok) Gawlica dotarła do finału na 1500 m i była w nim 6. Taką samą pozycję zajęła w końcowej klasyfikacji.

W kategorii najmłodszych juniorek E czwarta była Magdalena Wilga, a siódma jej siostra Paulina. Wśród juniorek kat. D obok Gawlicy startowała też Karina Byrska i wywalczyła w "generalce" 3. lokatę. W juniorkach B pojechała tylko Katarzyna Iwach (Marta Wójcik przygotowuje się do Pucharu Europy juniorów w Budapeszcie) i uplasowała się na 2. pozycji w Elblągu, ale sezonie była 12. (jechała tylko w 2 zawodach). W PP Iwach zajęła natomiast 9. miejsce.

W najstarszej kategorii juniorek A dobrze wypadła Ada Birecka. Trenuje dopiero od kilku miesięcy, ale z zawodów na zawody czyni postępy. W Elblągu była 5. w wieloboju i zdobyła tam II klasę sportową.

Pozwoliło jej to na pierwszy w karierze start w pucharze. Choć odpadła w ćwierćfinale, to poprawiła swój rekord życiowy na 500 m. Iwach zmagania zakończyła natomiast w półfinałach rywalizacji.