Siatkarki NTSK Nysa wróciły do gry o punkty w 2 lidze

NTSK Nysa to beniaminek 2 ligi.
NTSK Nysa to beniaminek 2 ligi. Materiały klubu
Po ponad miesiącu przerwy do gry wróciły siatkarki z Nysy rywalizujące w 2 lidze. Niestety grające w grupie 3 NTSK przegrało w Katowicach bardzo wyraźnie.

Niemniej taki rezultat za bardzo dziwić nie może wszak przedstawicielki tamtejszego Sokoła to jedne z faworytek do awansu. Do tego nasze panie przez sytuację epidemiczną wypadły z rytmu meczowego na blisko pięć tygodni. Wszak swój ostatni mecz rozegrały 10 października gdy pokonały u siebie MKS Świdnica 3:0 i objęły na chwilę przodownictwo w tabeli. Niemniej teraz spadły na piątą lokatę.

Przyjezdne postawiły się katowiczankom jedynie w drugiej partii gdy przegrały minimalną przewagą punktów. W dwóch pozostałych miejscowe zdecydowanie dyktowały warunki gry.

- Nie trenowaliśmy trzy tygodnia i to było widać, niemniej szkoda drugiego seta bo była szansa na zwycięsko, a potem mogło być już różnie - tłumaczył trener nysanek Andrzej Roziewicz.

Sokół Katowice - NTSK Nysa 3:0 (25:17, 25:23, 25:15)