Siatkarki z Opola znów prowadzą w II lidze

Sebastian Stemplewski/archiwum
Dominika Krupa zagrała na nietypowej dla siebie pozycji libero.
Dominika Krupa zagrała na nietypowej dla siebie pozycji libero. Sebastian Stemplewski/archiwum
W meczu 9. kolejki zawodniczki SMS-u LO II pokonały na wyjeździe Sokół Katowice 3:1.

Powrót na 1. miejsce w tabeli był możliwy, bowiem przegrały dwie wyprzedzające naszą ekipę drużyny: Olimpia Jawor i AZS Gliwice. Żeby jednak wrócić po jednej kolejce przerwy na prowadzenie nasze zawodniczki musiały pokonać niewygodnego rywala z Katowic.

- Udało się to przede wszystkim dlatego, że zespół w pełni realizował taktykę - tłumaczył szkoleniowiec opolanek Patryk Fogel. - Cały mecz był niezwykle wyrównany i o zwycięstwach w poszczególnych setach decydowały pojedyncze akcje. Cieszy, że zespół dobrze radził sobie w trudnych momentach i zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygraną potwierdziliśmy, że nasze dobre wyniki na początku sezonu nie są dziełem przypadku.

W ekipie z Opola na nietypowej dla siebie pozycji libero zagrała Dominika Krupa. Z powodu kontuzji nie mogły bowiem wystąpić: Daria Michalak i Dominika Sachnik.

Opolanki po dziewięciu rozegranych meczach mają 22 punkty. O jeden mniej ma Olimpia Jawor, a o dwa AZS Gliwice.

Sokół Katowice - SMS LO II Opole 1:3 (21, -23, -21, -23)
SMS LO II: Wilk, Krawczyk, Paczkowska, Gierejkiewicz, A. Grzechnik, Gawlak, Krupa (libero) - Moczko, Sikora, Godlewska, Zich. Trener Patryk Fogel.