Siatkarze AZS-u Opole sprawili miłą niespodziankę

Środkowy opolan Mateusz Raca (z lewej) próbuje zablokować zawodnika Czarnych
Środkowy opolan Mateusz Raca (z lewej) próbuje zablokować zawodnika Czarnych Sławomir Jakubowski
W rozegranym awansem meczu 6. kolejki II ligi nasi zawodnicy pokonali Czarnych Rząśnia 3:1.

Dla podopiecznych trenera Zbigniewa Rektora to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo za trzy punkty. Tyle mieli dotychczas na koncie i zajmowali przedostatnie - 11. miejsce w tabeli. Nie byli więc faworytami spotkania. Rywal z Rząśni miał bowiem na koncie 11 punktów i trzecie miejsce w tabeli.

Nasi zawodnicy zupełnie nie przejęli się tym, że po drugiej stronie siatki stanął wyżej notowany rywal, mający więcej doświadczonych siatkarzy. Wprawdzie w pierwszym secie na początku grali nieco nerwowo i przegrywali 7:12, ale zdołali odrobić straty i po emocjonującej końcówce wygrać na przewagi.
Wiele emocji było też w kolejnych setach tego wyrównanego meczu. Po jego zakończeniu cieszyć się mogli gospodarze.

- Oby to zwycięstwo było zapowiedzią naszych kolejnych dobrych występów - mówił rozgrywający AZS-u Rafał Kowalczyk. - Na pewno w naszej drużynie jest potencjał i powinniśmy grać lepiej niż w pierwszym meczach sezonu. W spotkaniu z Czarnymi o naszej wygranej zadecydowała dobra zagrywka i znacznie mniejsza ilość błędów jakie popełniliśmy w porównaniu z poprzednimi meczami.
AZS Politechnika Cementownia Odra Opole - Czarni Rząśnia 3:1 (27, -23, 22, 22)
AZS: Kowalczyk, Dzikowicz, Swodczyk, Hernik, Gibek, Raca, Łucki (libero) - Szewczyk, Frąc, Jarzembowicz. Trener Zbigniew Rektor.