Siatkarze Młodej Zaksy są w drugiej rundzie play off

Redakcja
Oliwer Kubus
W rewanżowym meczu 1. rundy play off podopieczni Rolanda Dembończyka zwyciężyli 3:1 Łuczniczkę Bydgoszcz pieczętując awans do kolejnej fazy rozgrywek Młodej Ligi. Teraz zagrają z BBTS-em Bielsko-Biała.

Przed tygodniem we własnej hali kędzierzynianie rozbili rywali 3:0 i w rewanżu potrzebowali tylko dwóch setów, by cieszyć się z promocji do II rundy play off. Cel zrealizowali, bo po dwóch partiach meczu w Bydgoszczy już mogli świętować.

W pierwszym pojedynku w Kędzierzynie-Koźlu gospodarze mocno się dozbroili, bowiem w ich szeregach wystąpiło aż czterech zawodników trenujących z pierwszym zespołem i mających na koncie występy w PlusLidze.
W rewanżu po posiłki sięgnęli także gospodarze. W ich szeregach wystąpili podstawowi gracze pierwszej drużyny: środkowy Jan Nowakowski, libero Mateusz Czunkiewicz, atakujący Bartosz Filipiak i przyjmujący Kacper Bobrowski, a ponadto środkowy Mateusz Siwicki.
W ekipie Zaksy znów wystąpili Kamil Semeniuk, Korneliusz Banach i Aleksander Maziarz (Bartosz Jastrowicz w trakcie rozgrzewki doznał skręcenia stawu skokowego), którzy przy wsparciu Justina Ziółkowskiego i pozostałych zawodników dominowali na parkiecie.

W dwóch pierwszych setach mecz przebiegał przy prowadzeniu gości. Od stanu 5:5 odskoczyli oni na 14:8, potem wygrywali 18:13, 22:17 i 24:19. W końcówce miejscowi obronili kilka piłek setowych, ale na odwrócenie losów seta nie mieli szans.

W II odsłonie ZAKSA błyskawicznie uzyskała przewagę odskakując na 5:1, 10:4, 15:6 i 19:8. Znów jednak w ich szeregi wkradło się rozluźnienie, gospodarze doprowadzili do stanu 20:23, ale kędzierzynianie „dowieźli” przewagę do końca partii i mogli świętować awans.

Po drugim secie obaj trenerzy dokonali roszad w składzie. W III secie też prowadzili goście (8:5, 12:9), ale miejscowi tym razem ich przełamali. Od remisu po 15 odskoczyli na 3 oczka i choć w końcówce ZAKSA jeszcze odrobiła straty (21:21), to jednak ostatnie słowo należało do Łuczniczki.
Czwarta partia tylko do wyniku 12:12 była wyrównana. Potem inicjatywę przejęła ZAKSA i pewnie wygrała.

W II rundzie play off rywalem Zaksy będzie BBTS Bielsko-Biała. Pierwszy mecz 12.04 w Kędzierzynie-Koźlu, rewanż tydzień później w Bielsko-Białej. W drugiej parze Czarni Radom zagrają z Treflem Gdańsk.
Zwycięzcy dwumeczów awansują do Final Four mistrzostw Polski młodzieżowców U-23, w którym zagrają też dwie drużyny wyłonione z kwalifikacji PZPS.

Łuczniczka Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (-23, -21, 22, -21)
ZAKSA: Krawiecki, Maziarz, Semeniuk, Lorenc, Woźnica, Ziółkowski, Banach (libero) – Rajski, Koliński, Walczak, Dąbrowski, Borowski, Podborączyński (libero). Trener Roland Dembończyk.