Siatkarze z Opola skończyli sezon na 4. miejscu w II lidze

Arakujący opolskiej drużyny Mateusz Frąc.
Arakujący opolskiej drużyny Mateusz Frąc. Sławomir Jakubowski
W ostatnim meczu rozgrywek akademicy ulegli na wyjeździe najlepszej w stawce Warcie Zawiercie 1:3.

Nasz zespół był bliski sprawienia niespodzianki i zdobycia choćby punktu. Po wygraniu pierwszego seta, w drugim prowadził 20:16. Niestety dał sobie wydrzeć wygraną w nim. W trzeciej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 18:18. Znów jednak końcówka należała do gospodarzy. W czwartym secie byli oni już zdecydowanie lepsi.

- Przegraliśmy, ale z postawy zespołu w trzech pierwszych setach jestem bardzo zadowolony - stwierdził trener AZS-u Zbigniew Rektor. - Mocno postraszyliśmy silnego przeciwnika. Forma chłopaków dobrze wróży przed turniejem półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski, który czeka nas w najbliższy weekend w Cieszynie.

Warta Zawiercie - AZS Politechnika Opole 3:1 (-22, 23, 20, 16)
AZS Politechnika: Kowalczyk, Gibek, Raca, Frąc, Kowalewski, Jarzembowicz, Łucki (libero) - Pizuński, Kieszek. Trener Zbigniew Rektor.