Siatkarze ZAKSY już w 1/8 finału Pucharu CEV

Michal masny, rozgrywający ZAKSY
Michal masny, rozgrywający ZAKSY Sławomir jakubowski
Po wygranej w pierwszym spotkaniu 3:1 i dwóch setach dzisiejszego meczu rewanżowego ze słoweńskim Marchiol Vodi Prvacina kędzierzynianie zapewnili sobie awans do kolejnej rundy. W niej zagrają z serbską Crveną Zvezdą Belgrad.

Po wygranej w pierwszym secie do 19, w drugim ZAKSA jeszcze wyraźniej pokonała rywala. Prowadzenie 1:0 objęła po asie Terenca Martina, a po trzech blokach na Igoru Orelu wygrywała 8:4.
Co ciekawe w naszym zespole na parkiecie występowało aż czterech obcokrajowców (w pucharach nie obowiązuje limit trzech obcokrajowców). W kolejnych akcjach świetną zagrywką popisywał się Michal Masny i było 14:7, a trzech blokach 24:14 i losy seta oraz awansu zostały rozstrzygnięte. Ostatecznią drugą odsłonę kędzierzynianie wygrali 25:15.

ZAKSA: Masny, Kaźmierczak, Gladyr, Ruciak, Sammelvuo, Jarosz, Mierzejewski (libero) - Martin, Witczak, Pilarz.