Siatkarze ZAKSY prowadzą w meczu rewanżowym Pucharu CEV

Tuomas Sammelvuo, przyjmujący ZAKSY.
Tuomas Sammelvuo, przyjmujący ZAKSY. Sławomir Jakubowski
Przed tygodniem kędzierzynianie wygrali w Słoweni z Marchiol Vodi Prvacina 3:1, a dziś w rewanżu prowadzą po pierwszym secie 1:0.

Nasz zespół rewanżowy mecz 1/16 finału Pucharu CEV rozpoczął ospale i do stanu 11:11 trwała wymiana punkt za punkt. Wówczas w pole zagrywki wszedł zastępujący w żelaznej do tej pory "szóstce" ZAKSY Roberta Szczerbaniuka, Wojciech Kaźmierczak. Przy jego technicznym serwisie ZAKSA odskoczyła na 17:11, a za chwilę po kontrze Jakuba Jarosza prowadziła już 23:14. W tym momencie w polu zagrywki zameldował się z kolei Krivec i goście zdobyli pięć punktów z rzędu. Po dwóch błędach Słoweńców gospodarze wygrali pierwszą partię do 19. Do awansu brakuje im jeszcze wygranego seta.

ZAKSA: Masny, Kaźmierczak, Gladyr, Ruciak, Sammelvuo, Jarosz, Mierzejewski (libero).