Siatkówka. ECO Uni Opole ma najlepsze młodziczki na Opolszczyźnie [ZDJĘCIA]

Fragmenty spotkania ECO II Uni Opole - MMKS Kędzierzyn-Koźle.
Fragmenty spotkania ECO II Uni Opole - MMKS Kędzierzyn-Koźle. Wiktor Gumiński
Dwa pierwsze miejsca w finałowym turnieju młodziczek w piłce siatkowej zajęły drużyny ECO Uni Opole.

Zwyciężyła ekipa ECO Uni I, w której występowały głównie zawodniczki z rocznika 2005. Srebrne medale przypadły natomiast ECO Uni II. Jej skład tworzyły siatkarki z rocznika 2006.

O złotym krążku zadecydował już niejako pierwszy mecz turnieju finałowego, rozgrywanego w systemie "każdy z każdym". W nim bowiem pierwsza drużyna ECO Uni pokonała drugą 2:1.

Później już oba zespoły z Opola solidarnie pokonywały po 2:0 MMKS Kędzierzyn-Koźle i NTSK Nysa. W boju decydującym o zajęciu trzeciego miejsca, MMKS okazał się zdecydowanie lepszy od nysanek.

Komplet wyników turnieju finałowego, który rozgrywany był w Opolu (w hali LO 2 oraz Stegu Arenie) prezentujemy poniżej.

• ECO Uni I Opole - ECO Uni II Opole 2:1 (15:25, 25:19, 15:5)
  • NTSK Nysa - MMKS Kędzierzyn-Koźle 0:2 (7:25, 19:25)
  • ECO Uni I Opole - NTSK Nysa 2:0 (25:15, 25:9)
  • ECO Uni II Opole - MMKS Kędzierzyn-Koźle 2:0 (26:24, 25:16)
  • ECO Uni II Opole - NTSK Nysa 2:0 (25:9, 25:14)
  • MMKS Kędzierzyn-Koźle - ECO Uni I Opole 0:2 (24:26, 22:25)