sxc.hu
Opolanie triumfowali w Toruniu.
Opolanie triumfowali w Toruniu. sxc.hu
Nasi wystąpili w rolach głównych w dwóch turniejach rozgrywanych w Toruniu.

W Toruniu rozegrano turniej z cyklu Grand Prix mężczyzn, zaliczanego do eliminacji do Mistrzostw Polski. W finale spotkali się opolanie Tomasz Wieczorek i Patryk Fogel z parą Marcin Nowak - Michał Michalak. Nasz duet wygrał w trzech setach 16:21, 21:18, 15:13.

Na tej samej plaży w meczu o brązowe medale zdobywcy Pucharu Polski - Grzegorz Klimek i Dominik Witczak (atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle) pokonali 21:16, 24:22 Rafała Matusiaka i Tomasza Sińczaka.

Podobnej rangi turniej odbył się w Porębie, gdzie opolanie spisali się równie dobrze. Do finału, pokonując między innymi Łukasza Kiniorskiego i Mateusza Mrozowskiego, dotarła para z Opola Marcin Melnarowicz i Mateusz Radojewski.

W decydującym spotkaniu pokonali oni 22:20, 21:18 bardziej utytułowanych Damiana Wojtasika i Rafała Szter-nela, którzy przewodzą tegorocznemu rankingowi PZPS. Tym samym siatkarze z Opola mogli się cieszyć z pierwszego swojego zwycięstwa w tej rangi imprezie.

Efektem ich dobrej postawy jest 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie zajmują Witczak z Klimkiem. Ten ranking będzie decydujący przy obsadzie turniejów eliminacyjnych MP.

W ćwierćfinale odpadli inni nasi reprezentanci Bartłomiej Baniak z Tomaszem Tomczykiem i zajęli ostatecznie miejsca 5-6. Na pozycji 7-8 sklasyfikowano z kolei Miłosza Majkę i Dominika Broja, a na miejscu 9-12 Adama Parceja, grającego z Michałem Bernysiem.