Siatkówka plażowa. Spory pech opolskiego duetu

nyski ośrodek rekreacji
W finale Piotr Janiak i Sebastian Sobczak (z lewej) pokonali Mateusza Radojewskiego i Marcina Melnarowicza. nyski ośrodek rekreacji
Już po raz dziesiąty na plaży nad Jeziorem Nyskim rozegrano Grand Prix Polski mężczyzn w siatkówce plażowej im. Leszka Kuśmierczyka. Tym razem zwyciężyli siatkarze z Łodzi - Piotr Janiak i Sebastian Sobczak.

W eliminacjach, które rozpoczęły się w piątek, wystąpiło 30 par. Z tej grupy do turnieju głównego awansowała najlepsza ósemka, która zagrała z inną ósemką rozstawionych par.

Turniej główny zaczął się w sobotę, a w niedzielę rozegrano decydujące mecze: ćwierćfinały, półfinały i spotkanie finałowe.

Nad Jeziorem Nyskim najlepiej spisał się duet Piotr Janiak - Sebastian Sobczak z Łodzi, który pokonał w finale 2:0 (16, 15) Mateusza Radojewskiego (Opole) i Marcina Melnarowicza (Krotoszyn).

Trzecie miejsce zajęła para Mateusz Zarankiewcz - Adrian Staszewski (Kielce), a 4. pozycję opolanie: Adam Parcej i Patryk Fogel. Duet z Opola może mówić o sporym pechu, bowiem z powodu kontuzji nie przystąpił do meczu półfinałowego.

Organizatorami turnieju o GP Polski byli: Nyski Ośrodek Rekreacji oraz Urząd Miejski w Nysie.