Siedem olimpijskich nominacji dla Gwiazdy

Redakcja
Weronika Lesik, Kordian Krężelok i Julia Wiśniewska.
Weronika Lesik, Kordian Krężelok i Julia Wiśniewska. Klubowe
Trzy medale w ogólnopolskim turnieju oraz siedem nominacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyli w Poznaniu nasi zawodnicy.

W stolicy Wielkopolski obyły się eliminacje do indywidualnych mistrzostw Polski juniorów młodszego w gimnastycznych skokach na trampolinie w ramach OOM oraz Ogólnopolski Turniej Trampoliny. Do rywalizacji przystąpiło 167 zawodniczek i zawodników z 15 klubów Polski. Nasz GOK Gwiazda Dobrzeń Wielki reprezentowało 7 zawodników, która w komplecie awansowała do OOM.

W kategorii juniorów młodszych miejsce w czołowej 20 gwarantowało przepustkę do MP, które zostaną rozegrane w połowie czerwca w Rzeszowie. Bardzo dobrze spisały się dziewczęta z Gwiazdy, które w stu procentach zrealizowały plan, jakim był awans do OOM. Eliminacje w pięknym stylu wygrała Weronika Lesik, a jej koleżanki klubowe plasowały się w czołówce. Julia Wiśniewska zakończyła rywalizację na 4. pozycji, Milena Piekorz zajęła 7. miejsce, Julia Siepetowska była 8., a Hanna Lesik - 14.

Równocześnie pierwsza ósemka eliminacji walczyła w Poznaniu w Ogólnopolskim Turnieju Trampoliny. W finale Gwiazda miała więc 4 przedstawicielki. Weronika Lesik nie dała szans rywalkom i ponownie zwyciężyła, a na najniższym podium znalazła się Julia Wiśniewska. 6. miejsce zajęła Julia Siepetowska, a 7. Milena Piekorz.
W klasie II sportowej dziewcząt awans uzyskała również Agata Waindok, która zajęła 11. pozycję.
W kategorii chłopców eliminacje do OOM wygrał Kordian Krężelok z Gwiazdy, który w klasyfikacji Ogólnopolskiego Turnieju Trampoliny zajął 3. pozycję.
- Cieszą medale i wysokie pozycje naszych reprezentantów, tym bardziej, że w zawodach brała rekordowa ilość uczestników - podkreślił trener Gwiazdy Adam Antoszczyk